مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری در شیراز توسعه می‌یابد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با بیان اینکه در حال حاضر در مناطق سه، پنج و هفت مسیر ویژه دوچرخه احداث شده است و شهروندان از آن استفاده می­‌کنند، گفت:مسیرهای ویژه دوچرخه در مناطق ۲، ۶ و ۷ شهرداری شیراز احیا می‌شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰، مجتبی زوربخش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اهمیت استفاده از دوچرخه از احیا و توسعه مسیرهای ویژه این مد حمل‌ونقلی در بازگشایی گره‌­های ترافیکی شهر شیراز خبر داد و اظهار داشت: مسیرهای ویژه دوچرخه در مناطق ۲، ۶ و ۷ شهرداری شیراز احیا می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در مناطق سه، پنج و هفت مسیر ویژه دوچرخه احداث شده است و شهروندان از آن استفاده می­‌کنند، خاطر نشان کرد: در فاز نخست مسیرهای دوچرخه‌ ­سواری شهرداری در مناطق دو، شش و هفت به صورت شبکه و با تاکید بر ارتباط منطقی با سایر مدهای حمل‌ونقلی طراحی و به شورای ترافیک استان ارسال می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز تصریح کرد: این مسیرهای ویژه دوچرخه با محوریت ارتباط آن با سایر ناوگان حمل‌ونقلی مانند اتوبوس، تاکسی و مترو احداث و به شبکه حمل و نقل شهر اضافه می‌شود.

وی همچنین از بازدید از محورهای دارای گره­‌های ترافیکی و حادثه‌خیز با همراهی شهرداران مناطق مختلف خبر داد و گفت: برنامه‌­ریزی‌­های لازم برای بازگشایی گره‌­های ترافیکی شهر با هدف سهولت در حرکت وسایل نقلیه، دسترسی آسان به خیابان‌­های اصلی و افزایش ایمنی عابران پیاده صورت گرفته است.

زوربخش علت عمده گره‌­های ترافیکی شهر را علاوه بر ایرادات زیر ساختی، عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی عنوان و بیان کرد: بیشترین گره ترافیکی شیراز در هسته مرکزی و معابر منتهی به مرکز شهر وجود دارد که به دلیل پارک دوبل خودروها، توقف در حریم تقاطعات، تعدد مراکز درمانی و تجاری و عدم استفاده از حمل و نقل عمومی رخ می­‌دهد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: برای حل این مشکلات ترافیکی، ایمن ­سازی، اصلاح مهندسی و احیا و توسعه مسیرهای دوچرخه بر اساس اولویت­‌بندی و مطالعات دوچرخه‌­سواری کلانشهر شیراز را در دستور کار داریم.

 

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *