خبری خوش به شیرازیها؛

کشت سبزیجات با آب های آلوده به فاضلاب در جنوب شیراز را رد نمی کنیم!

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت: کشت سبزیجات با آب های آلوده به فاضلاب در جنوب شیراز و توزیع آن را رد نمی کنیم. به گزارش شیراز۱۴۰۰، دکتر عبدالرسول همتی در گفت و گو با خبرجنوب افزود: با وجود شدت یافتن کنترل و نظارت ها اما متاسفانه در این زمینه موفق نبوده ایم و حل ‌آن نیازمند یک عزم بین بخشی است همه سازمان ها باید فعال شوند و نگذارند این اتفاق ناخوشایند ادامه یابد.
وی یادآور شد: البته کشت سبزیجات با آب های آلوده به فاضلاب باید از سرچشمه کنترل گردد و سیستم تصفیه فاضلاب شهر شیراز با در نظر گرفتن اعتبارات ساماندهی شود؛ در هر حال به عنوان  یک کار موضعی باید جلوی کاشت سبزیجات بدین نحو گرفته شود چرا که آلودگی های انگلی و میکروبی با وجود فلزات سنگین موجود در فاضلاب ها می تواند مشکلات بسیاری را برای سلامت به همراه داشته باشد و حتی باعث بروز سرطان گردد.
دکتر همتی گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان ناظر، گزارش مربوط به این سبزیجات را می دهد اما برای قطع آن باید همکاری های بین بخشی توسعه یابد، چرا که در شرایط فعلی توان جلوگیری کامل از این مساله در شیراز وجود ندارد.
وی یادآور شد: درصد کمی از سبزیجات در شیراز با آب های آلوده به فاضلاب آبیاری می شود البته در صورتی که سبزی به طور صحیح شسته شود بخش زیادی از مشکل حل می شود به این منظور چند قطره مایع ظرفشویی را به مدت ۳۰ دقیقه باید به ظرف شست و شوی سبزی اضافه شود و بعد شست و شو انجام گیرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *