خبری خوش به شیرازیها؛

کشت سبزیجات با آب های آلوده به فاضلاب در جنوب شیراز را رد نمی کنیم!

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شيراز در گفت: كشت سبزيجات با آب هاي آلوده به فاضلاب در جنوب شيراز و توزيع آن را رد نمي كنيم. به گزارش شیراز1400، دكتر عبدالرسول همتي در گفت و گو با خبرجنوب افزود: با وجود شدت يافتن كنترل و نظارت ها اما متاسفانه در اين زمينه موفق نبوده ايم و حل ‌آن نيازمند يك عزم بين بخشي است همه سازمان ها بايد فعال شوند و نگذارند اين اتفاق ناخوشايند ادامه يابد.
وي يادآور شد: البته كشت سبزيجات با آب هاي آلوده به فاضلاب بايد از سرچشمه كنترل گردد و سيستم تصفيه فاضلاب شهر شيراز با در نظر گرفتن اعتبارات ساماندهي شود؛ در هر حال به عنوان  يك كار موضعي بايد جلوي كاشت سبزيجات بدين نحو گرفته شود چرا كه آلودگي هاي انگلي و ميكروبي با وجود فلزات سنگين موجود در فاضلاب ها مي تواند مشكلات بسياري را براي سلامت به همراه داشته باشد و حتي باعث بروز سرطان گردد.
دكتر همتي گفت: دانشگاه علوم پزشكي شيراز به عنوان ناظر، گزارش مربوط به اين سبزيجات را مي دهد اما براي قطع آن بايد همكاري هاي بين بخشي توسعه يابد، چرا كه در شرايط فعلي توان جلوگيري كامل از اين مساله در شيراز وجود ندارد.
وي يادآور شد: درصد كمي از سبزيجات در شيراز با آب هاي آلوده به فاضلاب آبياري مي شود البته در صورتي كه سبزي به طور صحيح شسته شود بخش زيادي از مشكل حل مي شود به اين منظور چند قطره مايع ظرفشويي را به مدت 30 دقيقه بايد به ظرف شست و شوي سبزي اضافه شود و بعد شست و شو انجام گيرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *