وعده ای دیگر بایگانی شد!

حکایت خرید اتوبوسهای گردشگری و اظهارات خام مسوولان!

درحالیکه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در فروردین ماه از خرید و ورود چندین دستگاه اتوبوس گردشگری دوطبقه در روز شیراز به این کلانشهر خبر داده بود، آنطور که پیش بینی میشد این اتفاق رخ نداد.
به گزارش شیراز۱۴۰۰، شهرداری شیراز چند سال است که تلاش می کند حدود ۳۰۰ دستگاه اتوبوس شهری را خریداری و به ناوگان خسته و فرسوده این کلانشهر تزریق که تاکنون تنها حدود نیمی از این تعداد وارد مدار خدماتی شده اند و جای سووال دارد که وقتی خرید این تعداد دستگاه که در داخل کشور تولید می شود این مقدار زمان طول کشیده است، چگونه مسوولان محترم فکر کرده اند در طول مدت یک ماه می توانند ۱۵ دستگاه اتوبوس دو طبقه گردشگری را از خارج از کشور خریداری، به کشور حمل کرده و از گمرک ترخیص کنند، پس از آن پلاک گذاری شده و به خدمات دهی بپردازدند؟!
این گونه وعده های خام و نسنجیده که در دوره شهرداران و شوراهای قبلی دیده می شد و همچنان ادامه دارد در مرحله اول نشان از عدم شناخت مسوولان از حوزه کاری خود داشته و در مرحله دوم صدمات جبران ناپذیری به اعتماد عمومی خواهد زد که نتیجه آن را به خوبی می توان در جامعه و واکنش مردم به حرف ها و و عده های مسوولان دید.
البته درباره اتوبوسهای گردشگری مجتبی زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز خیلی زود به عملی نبودن وعده خود پی برده بود و در تاریخ ۲۷ فروردین در مصاحبه ای با روزنامه خبرجنوب از اجرایی نشدن وعده خود در ورود اتوبوسهای گردشگری خبر داده و گفته بود: ” پس از اینکه برای خرید این اتوبوس ها اقدام کردیم با ۲ مشکل اساسی روبه رو شدیم؛ یکی اینکه با توجه به نوع این اتوبوس ها و تولید آنها در شرکت های سازنده خارج از کشور و محدودیت در تولید آنها، شرکت های سازنده مدت زمان تحویل هر اتوبوس را ۹ ماه اعلام کردند که به همین دلیل این اتوبوس ها نمی توانست تا هفته شیراز وارد ناوگان شود. از سوی دیگر با توجه به نوع طراحی این اتوبوس ها و با توجه به اینکه تاکنون در کشورما استاندارد ملی برای این نوع اتوبوس ها تهیه نشده، پلیس راهور نیز اعلام کرده که نمی تواند اتوبوس های دوطبقه بدون سقف و استاندارد ملی را شماره گذاری کند.”
حال سووال اینجاست که آیا نمی شد قبل از ایجاد جو رسانه ای و دادن وعده غیرمعقول کمی درباره آن مطالعه می شد و وعده بی سرانجام به مردم نمی دادند؟

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *