وعده ای دیگر بایگانی شد!

حکایت خرید اتوبوسهای گردشگری و اظهارات خام مسوولان!

درحالیکه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در فروردین ماه از خرید و ورود چندین دستگاه اتوبوس گردشگری دوطبقه در روز شیراز به این کلانشهر خبر داده بود، آنطور که پیش بینی میشد این اتفاق رخ نداد.
به گزارش شیراز1400، شهرداری شیراز چند سال است که تلاش می کند حدود 300 دستگاه اتوبوس شهری را خریداری و به ناوگان خسته و فرسوده این کلانشهر تزریق که تاکنون تنها حدود نیمی از این تعداد وارد مدار خدماتی شده اند و جای سووال دارد که وقتی خرید این تعداد دستگاه که در داخل کشور تولید می شود این مقدار زمان طول کشیده است، چگونه مسوولان محترم فکر کرده اند در طول مدت یک ماه می توانند 15 دستگاه اتوبوس دو طبقه گردشگری را از خارج از کشور خریداری، به کشور حمل کرده و از گمرک ترخیص کنند، پس از آن پلاک گذاری شده و به خدمات دهی بپردازدند؟!
این گونه وعده های خام و نسنجیده که در دوره شهرداران و شوراهای قبلی دیده می شد و همچنان ادامه دارد در مرحله اول نشان از عدم شناخت مسوولان از حوزه کاری خود داشته و در مرحله دوم صدمات جبران ناپذیری به اعتماد عمومی خواهد زد که نتیجه آن را به خوبی می توان در جامعه و واکنش مردم به حرف ها و و عده های مسوولان دید.
البته درباره اتوبوسهای گردشگری مجتبي زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز خیلی زود به عملی نبودن وعده خود پی برده بود و در تاریخ 27 فروردین در مصاحبه ای با روزنامه خبرجنوب از اجرایی نشدن وعده خود در ورود اتوبوسهای گردشگری خبر داده و گفته بود: ” پس از اينكه براي خريد اين اتوبوس ها اقدام كرديم با 2 مشكل اساسي روبه رو شديم؛ يكي اينكه با توجه به نوع اين اتوبوس ها و توليد آنها در شركت هاي سازنده خارج از كشور و محدوديت در توليد آنها، شركت هاي سازنده مدت زمان تحويل هر اتوبوس را 9 ماه اعلام كردند كه به همين دليل اين اتوبوس ها نمي توانست تا هفته شيراز وارد ناوگان شود. از سوي ديگر با توجه به نوع طراحي اين اتوبوس ها و با توجه به اينكه تاكنون در كشورما استاندارد ملي براي اين نوع اتوبوس ها تهيه نشده، پليس راهور نيز اعلام كرده كه نمي تواند اتوبوس هاي دوطبقه بدون سقف و استاندارد ملي را شماره گذاري كند.”
حال سووال اینجاست که آیا نمی شد قبل از ایجاد جو رسانه ای و دادن وعده غیرمعقول کمی درباره آن مطالعه می شد و وعده بی سرانجام به مردم نمی دادند؟

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. علي

    مسولان شيراز لاف اند،عده اي هم اين لاف ها را تو تبريز مدرن بازگو مي كنند و كردنمان مضحكه خاص و عام
    كشتن خودشان را با پارك دراك،شده علفزار به جا پارك جنگلي

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *