۲۶ میلیارد ریال داروها و مکمل‌های ورزشی تقلبی در شیراز کشف شد + ویدیو

مدیر فرآورده‌های طبیعی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز از  کشف و معدوم‌سازی دارو و مکمل‌های ورزشی تقلبی به ارزش  ۲۶ میلیارد ریال در شش ماه نخست سال خبر داد.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ ، مهدی خسروی در گفت‌گو با تسنیم، با بیان اینکه این داروها و مکمل‌های ورزشی تقلبی از چندین انبار توزیع و پخش با حمایت دادگستری استان فارس و با همکاری ماموران پلیس مبارزه با قاچاق نیروی انتظامی  فارس کشف و جمع‌آوری شده است، اظهار داشت: این داروها شامل داروهای سقط جنین، مخدر و محرک‌های مغزی، مکمل‌های چاقی و لاغری و داروهای جنسی بوده است.

وی گفت: این داروها و مکمل‌ها اغلب در کارگاه‌های زیر زمینی و کشورهای همسایه به صورت تقلبی تهیه و در اختیار افراد قرار داده می‌شود. بخش عمده داروهای تقلبی از کشورهای پاکستان، عراق و امارات وارد ایران می‌شود که این موضوع یک تجارت پرسود برای سود‌جویان به شمار می‌رود.

مدیر فرآورده‌های طبیعی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در یک مورد از ساخت داروهای این کارگاه از پودر شیر، داروهای روان‌گردان و کاکائو برای تهیه قرص‌های انرژی‌زا و چاقی استفاده شده که آن را با مبلغ‌های بسیار گزاف به عنوان داروهای خارجی به فروش می‌رساندند.

وی افزود: یکی از اقدامات دستگاه‌های نظارتی و قضایی برای کاهش میزان داروهای تقلبی اجرای طرح کنترل اصالت و سلامت محصولات سلامت محور است که براساس آن روی داروها برچسب اصالت نصب می‌شود تا مردم با اطمینان بیشتری از این داروهای دارای برچسب استفاده کنند.

خسروی با اشاربه معرفی مرکز مشاوره‌ای و اطلاع‌رسانی دارو گفت: شهروندان می‌توانند با استفاده  شماره تلفن‌های ۱۴۹۰،۳۲۳۳۱۰۱۷ درباره  تهیه و  استفاده هر گونه داروهای ورزشی و رژیمی مطلع شوند.

مدیر فرآورده‌های طبیعی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: صبح روز چهارشنبه سوم آبان ماه تمامی این داروهای قاچاق و تقلبی درمناطق غیر مسکونی سایت صدرا امحا می‌شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *