صادرات صنایع دستی در استان فارس به بیش از ۲ میلیون دلار رسید

سرپرست معاونت صنایع دستی استان فارس از صادرات ۲ میلیون و ۸۴۰ هزار دلاری صنایع دستی در ۶ ماه نخست امسال خبر داد.

 

نمایشگاه فرش و صنایع دستی در شیراز

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ ، حیدرعلی زاهدیان‌نژاد در گفتگو با تسنیم، از صادرات ۲ میلیون و ۸۴۰ هزار دلاری صنایع دستی در ۶ ماه نخست امسال خبر داد و اظهار داشت: این صنایع دستی شامل فرش و گبه دستباف، گلیم و زیلو، حصیربافی، خاتم، منبت و پیپ ایرانی(مصنوعات چوبی) بوه است.

وی وزن صنایع دستی صادر شده در ۶ ماه نخست امسال را ۷۹ هزار و ۹۱۹ کیلوگرم عنوان کرد و گفت: دستبافته‌ها بیشترین حجم از صادرات صنایع دستی استان فارس را از آن خود کردند.

سرپرست معاونت صنایع دستی استان فارس افزود: حجم دستبافته‌ها شامل فرش، گبه، زیلو و حصیر در فروردین ماه ۲۰ هزار ۸۰۲ کیلوگرم با ارزش ۶۱۷ هزار و ۷۶۸ دلار و در اردیبهشت ماه ۶ هزار و ۹۶ کیلوگرم و ۳۶۵ هزار و ۲۱۱ دلار بوده است.

زاهدیان‌نژاد عنوان کرد: در خردادماه این میزان به ۲۵ هزار و ۶۴۶ کیلوگرم و ارزش ۷۰۶ هزار و ۴۸۶ دلار و در تیرماه ۲۱ هزار و ۹۲۸ کیلوگرم و ۸۱۰ هزار و ۸۳۰ دلار بوده است.

وی با اشاره به ۲ ماه آخر فصل تابستان تصریح کرد: میزان صادرات دستبافته‌های استان در مردادماه ۲ هزار و ۹۳۷ کیلوگرم به ارزش ۲۵۹ هزار و ۸۹۲ دلار و در شهریور ماه ۲ هزار و ۵۱۰ کیلوگرم و ۸۰ هزار و ۴۵۶ دلار بوده است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *