گروه‌بندی باغات قصردشت شیراز تغییر یابد

استاندار فارس با مخالفت جدی با تغییر کاربری باغات قصرالدشت شیراز، گفت: برای جلوگیری از سو استفاده و تغییرکاربری باید در گروه‌بندی باغات این منطقه تجدیدنظر شود.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ و به نقل از تسنیم، اسماعیل تبادرا عصر امروز در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان فارس با ابراز مخالفت جدی با هرگونه تغییر کاربری در باغات قصرالدشت شیراز، اظهار داشت: در محدود ه باغات این منطقه به هیچ وجه اجازه تغییر کاربری داده نمی‌شود و شورای برنامه‌ریزی استان فارس با تغییر کاربری در این منطقه که ریه شهر محسوب می‌شود به صورت جدی مخالف است.

وی با اشاره به گروه‌بندی باغات قصرالدشت به ۵ گروه با بیان اینکه باغات قصرالدشت در هیچ گروهی تغییر کاربری داده نمی‌شود، عنوان کرد: برای جلوگیری از سو استفاده و تغییر کاربری این باغات باید در گروه‌بندی این منطقه تجدیدنظر شود زیرا باغاتی که هم اکنون در گروه ۵ قرار دارند و جز باغات از دست رفته هستند با بی‌توجهی عمدی یا سهوی از بین رفته و حالا درخواست تغییر کاربری آنها مطرح می‌شود که به شدت با این موضوع مخالف هستیم.

تبادار با بیان اینکه از امروز هیچ دستورکاری درباره تغییر کاربری باغات قصرالدشت در شورای برنامه‌ریزی مطرح نشود، خاطرنشان کرد: حد فاصل بین کمربندی شیراز و بلوار فرهنگ شهر زمین‌هایی بایر قرار دارد که می‌توان برای ساخت اماکن ورزشی، آموزشی و غیره در اختیار متقاضیان گذاشته شود.

وی با تاکید به اینکه در حمایت از مدیران استان فارس وامدار هیچ گروه و تشکل سیاسی نیستم و گوش من بدهکار جوسازی‌های فضای مجازی نیست، افزود: بنده به عنوان استاندار فارس براساس توانمندی، پاک‌‌دستی، اشراف به حوزه کاری، دلسوزی و خدمت‌رسانی به مردم و پیگیری اجرای سیاست‌های دولت از مدیران این استان حمایت می‌کنم.

ابلاغ ۶۸٫۹ درصد اعتبارات عمرانی فارس در قالب اسناد خزانه

ساسان تاجگردون، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، نیز در این این جلسه با بیان اینکه در بودجه سال ۹۶ برای استان فارس ۱۴۷ طرح عمرانی با ۹۵۳ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که تا کنون ۶۸٫۳ درصد این اعتبار در قالب اسناد خزانه ابلاغ شده است، اظهار داشت: از سال گذشته تخصیص اعتبارات ملی از نقدی به اسناد خزانه تغییر یافته است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۷٫۹ درصد اعتبارات عمرانی استانی تخصیص یافته است، عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی برای پیش بردن پروژه‌های عمرانی منتظر تخصیص نمانند و با اعلام مناقصه و تعیین پیمانکار بخشی از کار را پیش ببرند و مطمئن باشند اعتبارات استانی تخصیص می‌یابد.

احداث شبکه فاضلاب مهدی‌آباد شیراز با ۴٫۵ میلیارد تومان اعتبار

فیروز تکاور، مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس، نیز در این جلسه با بیان اینکه نزدیک به ۹ میلیارد تومان اواخر سال ۹۵ برای احیای بافت‌های فرسوده فارس اختصاص یافت، گفت: تاکنون قرارداد احداث ۴ خانه محله بسته شده، ۴٫۵ میلیارد تومان نیز برای احداث شبکه فاضلاب در مهدی‌آباد قرارداد بسته شده و ۱۵۰۰ قیر نیز برای بهسازی معابر بافت فرسوده اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه ۲۸ شهرستان فارس دارای بافت فرسوده و حاشیه‌ای است، خاطرنشان کرد: امسال ۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای احیا بافت فرسوده به استان فارس اختصاص یافته است که ما در صدد رایزنی برای افزایش این اعتبار هستیم.

تکاور با بیان اینکه از ۲۸۲ خانه محله‌ای که در کشور باید راه‌اندازی شود سهم فارس ۱۶ خانه محله است، عنوان کرد: با توجه به اعتبار ۲۲ میلیارد تومانی با کمبود اعتبار روبه‌رو هستیم که از نمایندگان مجلس برای بالا بردن سهم اعتبارات تقاضای همکاری داریم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *