ایمانیه در حاشیه ششمین سمینار بین‌المللی سلامت زنان؛

اشتغال بیش از حد زنان ریشه مشکلات جامعه است!

محمد هادی ایمانیه در حاشیه ششمین سمینار بین‌المللی سلامت زنان، با اشاره به اینکه ریشه مشکلات جامعه را باید در دور شدن زنان از خانواده جست و جو و برای حل این مشکل راهکار‌هایی تدبیر و اجرا کرد، گفت: یکی از راهکار‌های قابل اجرا، تدوین و اجرای طرح کاهش ساعت کار زنان کارمند است.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ ،محمد هادی ایمانیه پیشنهاد داد که بر اساس طرحی، زمینه کاهش ۵۰ درصدی ساعت کار زنان متاهل شاغل در دستگاه‌های دولتی را با حفظ حقوق و مزایای کامل آنان، اجرایی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با اجرای این طرح زنان این امکان را پیدا می‌کنند که ۵۰ درصد از وقت شان را که به کار در اداره‌ها تخصیص داشت، به خانواده اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه طرح کاهش ۵۰ درصدی ساعت کار کارمندان زن را باید به عنوان یک ماموریت از نظام تلقی کنیم، افزود: در صورت موافقت از سوی تصمیم‌سازان، علوم پزشکی شیراز آمادگی دارد که پیشتاز اجرای این طرح باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین پیشنهاد داد که پزشکان خانواده و مراقبان سلامت به عنوان محور آموزش سلامت به خانواده‌ها در نظر گرفته شوند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *