نه پول داریم نه نیرو؛

وضعیت خراب آموزش و پرورش بی سابقه است

حمیدرضا آذری در صد و بیست و دومین نشست شورای آموزش‌ و پرورش استان فارس اظهار داشت: امروز آموزش‌ و پرورش از نظر کمی در منابع انسانی مشکل دارد به‌ طوری‌ که تا سال ۱۴۰۰ هجری شمسی ۴۰۰ هزار نفر از این سازمان خداحافظی کرده و بازنشسته می‌شوند.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ ، حمیدرضا آذری با بیان اینکه آموزش‌ و پرورش استان فارس سومین آموزش‌ و پرورش در کشور از نظر گستردگی و تعداد نیرو است، افزود: یک سری از مشکلات آموزش‌ و پرورش ساختاری است که حل آن از توان ما خارج است و یک سری نیز داخلی است که باید با هم‌افزایی و هم‌فکری در استان آن‌ها را حل کرد.

آذری با بیان اینکه مشکل اقتصادی یکی از مهم‌ترین مشکلات آموزش‌ و پرورش است، خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی آموزش‌ و پرورش فارس از سال ۱۳۹۰ شروع می‌شود و بنده که ۳۰ سال در این وزارتخانه خدمت کرده‌ام فکر نمی‌کنم چه پیش از انقلاب و چه پس از انقلاب تا این حد ما تحت‌فشار اقتصادی بوده‌ایم.

وی ادامه داد: از فروردین ۹۶ تابه‌حال حتی یک ریال به‌ غیر از حقوق به استان‌ها داده نشده است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش فارس در بخش دیگری از سخنان خود به کمبود نیروی انسانی در این سازمان اشاره کرد و گفت: امسال با دردسرهای بسیار کلاس‌های ابتدایی را راه‌اندازی کردیم.

آذری افزود: برای نمونه در شهرستان داراب سال آینده ۵۹۰ معلم بازنشسته می‌شوند و تا ۴ سال دیگر ۴۰۰ هزار نیرو از آموزش‌ و پرورش کشور خداحافظی می‌کنند اما هیچ راهکاری برای جایگزینی این نیروها پیش‌بینی نشده است.

وی ادامه داد: آموزش‌ و پرورش هیچ نقشی در جذب معلم ندارد و باید اذعان کنیم نیروهایی که در ۱۰ سال اخیر وارد آموزش‌ و پرورش شدند، مهارت فنی و تخصص برای تدریس کمتر دارند و ما نیز هیچ پولی برای کلاس ضمن خدمت و آموزش آن‌ها که چیزی حدود ۳۰ یا ۴۰ میلیارد تومان خواهد شد، نداریم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *