آزادراه لار – بندرعباس احداث می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه در محور لار – بندرعباس آزادراه احداث می‌شود گفت: طول این آزادراه ۲۱۷ کیلومتر است که با هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ۳ باند رفت و ۳ باند برگشت احداث می‌شود.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ و به نقل از تسنیم، محمدرضا باقری‌فرد شامگاه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه وسعت حوزه جغرافیایی اداره کل راه و شهرسازی لارستان از ۱۴ استان کشور بزرگتر است اظهار داشت: در حوزه این اداره کل ۲ پروژه با ۱۰۰ درصد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرستان‌های لامرد و لارستان تعریف شده است.

وی با اشاره به پیگیری‌های متعدد از طریق وزارت راه و شهرسازی برای انتخاب پیمانکار مجرب در زمینه‌های اجرایی، علمی، فنی، مالی و غیره صورت گرفته و تفاهم‌نامه مالی برای احداث، نگهداری و بهره‌برداری با سرمایه‌گذار به امضاء رسیده است، افزود: امید می‌رود پس از مصوبه هیئت دولت این تفاهم‌نامه تبدیل به قرارداد و شروع پروژه آزادراه لار-کهورستان-بندر پل قشم و از کهورستان به بندر شهید رجایی بندرعباس اجرایی شود.

احداث آزادراه ۶ خطه در محور لار – بندرعباس

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه این پروژه یکی از ۱۰ محور اصلی و ترانزیتی حمل کالا و بار از جنوبی‌ترین نقطه کشور به مرکز و شمال ایران است، تصریح کرد: طول این آزادراه از پمپ بنزین لطیفی ۲۱۷ کیلومتر، با ۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ۳ باند رفت و ۳ باند برگشت احداث می‌شود که سبب حمل سریع کالا و مسافر، کاهش مصرف سوخت، صرفه‌جویی در وقت، کاهش تصادفات و غیره می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی درباره زمان شروع پروژه، بیان کرد: توافقنامه به امضاء رسیده، سرمایه‌گذار در حال طی مراحل قانونی است و پیش‌بینی می‌شود تا پیش از شش ماهه آینده تبدیل به قرارداد نهایی شود.

آغاز قطعه ۲ پروژه لار – بستک در آینده نزدیک

باقری فرد از برگزاری مناقصه ادامه پروژه محور لار – بستک و اتمام مراحل احداث ۳ کیلومتر از این بزرگراه خبر داد و افزود: فاز ۲ این پروژه به طول ۲۶ کیلومتر با اعتباری ۵۴ میلیارد تومان در حال انتخاب پیمانکار است که به دلیل اتصال جنوب فارس به شهرستان‌های بستک، بندرلنگه، بندر آفتاب و جزیره کیش از پروژه‌های اولویت‌دار محسوب می‌شود و از مجموع ۶۵ کیلومتری که در حوزه لارستان قرار دارد، با احداث جاده ۱۲ کیلومتر کاهش مسیر خواهیم داشت.

بهره‌برداری از بزرگراه اوز – گراش تا ۳ ماه آینده

این مسئول از اجرای پروژه اوز-گراش به طول ۱۴ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: عملیات احداث پل‌ها در این مسیر به اتمام رسیده و مراحل انجام آسفالت در حال اجراست و امید می‌رود این پروژه که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تا سه ماهه آینده به بهره‌برداری برسد.

کاهش ۱۱۰ کیلومتری جنوب فارس تا مشهدمقدس

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه مراحل اجرای پل آبنمایی و لوله‌ای محور درز و سایبان به ایستگاه راه آهن زاهدمحمود با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان شروع شده است، ادامه داد: با تکمیل این پروژه تحول مناسبی در منطقه محروم درز و سایبان ایجاد می‌کند و باعث تسهیل و کاهش مسیر جنوب فارس به شرق کشور و کاهش ۱۱۰ کیلومتری تا مشهد مقدس می‌شود.

اتمام حفاری تونل وحدت تا اردیبهشت ۹۷

وی با اشاره به اینکه ۱۶۰ متر از حفاری تونل وحدت در محور لار – جهرم انجام شده و به دلیل همجواری با تونل اول انفجارات باید با احتیاط انجام شود، افزود: به دلیل حساسیت در کنار و قرارداشتن در محور اصلی و با توجه به کمبود اعتبار، خوشبختانه کار ادامه دارد و امید می‌رود حفاری این تونل تا اردیبهشت ماه ۹۷ به پایان برسد.

باقری فرد با بیان اینکه اعتبار پروژه لار – جهرم بین ادارات کل استان‌های فارس و لارستان تقسیم می‌شود، تصریح کرد: در این مسیر ۸ پیمانکار در حال فعالیت هستند و با وجود محدودیت اعتبار انتظار می‌رود اختصاص بودجه در امسال افزایش یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با ابراز خرسندی از اتمام ایمن سازی گردنه نارنجی و کاهش چشمگیر تصادفات در این محدوده، گفت: دو بانده کردن مسیر دهکویه به سمت بریز نیز به تناسب اعتبارات در حال اجراست.

وی بیان کرد: با رایزنی‌هایی که با پیمانکار طرح‌های گردنه بریز و تقاطع غیرهمسطح بنارویه شده، با وجود کمبود اعتبار این پروژه‌ها فعال می‌شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *