دیدگاه رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور درباره وضعیت آثار تاریخی فارس

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ و به نقل از ایرنا،معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از سایت ها و محوطه‌های تاریخی استان فارس گفت:

? بازدید از سایت‌ها و محوطه‌های تاریخی استان فارس برای ما دلگیرکننده بود چراکه با وجود این تعداد ظرفیت و آثار تاریخی چندهزارساله شاهد حضور گردشگران زیادی در این محوطه‌ها نبودیم و این نشان می‌دهد ما در گردشگری در پله اول هستیم

?البته نباید فراموش کنیم که مسیر برای حرکت روبه‌جلو در صنعت گردشگری باز است و باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها استفاده کنیم

?با ابتکار و خلاقیت، ایرادات و موانع قابل حل است و در این مسیر نباید به بودجه دولتی اکتفا کنیم. چرا که امروز دولت با مشکل بودجه مواجه است

?در شهرهای تاریخی دنیا شهرداری‌ها و ارگان‌های شهری مسئولیت بسیاری زیادی بر دوش دارند.

?شیراز هم یک شهر تاریخی است و با توجه به وجود شعرایی همچون حافظ و سعدی و آثار تاریخی همچون تخت‌جمشید و پاسارگاد معرفی می‌شود.

?دستگاه‌های درون استانی باید همکاری و مشارکت لازم را برای توسعه گردشگری در استان‌ها و به‌ویژه در شهر شیراز داشته باشند. تمام شهر باید خواهان توسعه گردشگری در شهر شیراز باشند

شیراز ۱۴۰۰ : اگر درآمد حاصل از بلیط فروشی اماکن گردشگری فارس به خود آنها برسد، دیگر نیازی به حمایت بخش دولتی و مصاحبه های اینچنینی نخواهد بود!

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. جمشید

    “شیراز ۱۴۰۰ : اگر درآمد حاصل از بلیط فروشی اماکن گردشگری فارس به خود آنها برسد، دیگر نیازی به حمایت بخش دولتی و مصاحبه های اینچنینی نخواهد بود!”
    گل گفتی

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *