اجرای طرح ‘مترو کتاب’ در شیراز

اجرای طرح ‘مترو کتاب’ با هدف ارتقای فرهنگ مطالعه روز چهارشنبه در ایستگاه های قطار شهری شیراز آغاز شد، طرحی که در قالب آن، کتاب های یک صفحه ای در اختیار مسافران مترو قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در این باره به خبرنگاران گفت: با توجه به انتخاب شیراز به عنوان یکی از پایتخت های کتاب کشور در سال جاری، این طرح در این راستا و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی اجرا می شود.
مهدی امیدبخش افزود: در این طرح روزانه به مدت ۲ ساعت به دوستداران و علاقمندان در مترو شیراز به صورت رایگان کتاب اهدا می شود.
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درباره اهمیت ترویج کتابخوانی در جامعه گفت: پدر بزرگ ها و مادر بزرگ های ما با امثال و قصه های حکمت آمیزی که بزرگترهایشان برایشان نقل می کردند تربیت می شدند و رفتارهای اجتماعی متناسب با دوران خود را می آموختند اما امروز ما از فقدان آن بزرگترها در رنج هستیم یا در هیاهوی شبکه های اجتماعی و رسانه های رنگارنگ، صدای آنان را نمی شنویم.
وی ادامه داد: معضل دیگری که بر بار نا آگاهی ما می افزاید کتاب نخوانی است و یکی از دلایلی که کتاب نخوان ها برای کتاب نخوانی خود ارائه می دهند کمبود وقت است.
امیدبخش گفت: چندی است که درطرحی نو برای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، برای اولین بار کتاب هایی تحت عنوان کتاب یک صفحه ای منتشر می شود و وجه تمایز این کتاب با کتاب های معمولی در شیوه ارائه آن است که بصورت تک برگی است و خواننده می تواند پس از مطالعه آن را به دوستان خود هدیه دهد.
وی اظهار کرد: مطالعه یک دقیقه ای کتاب های یک صفحه ای در اماکن عمومی، تاکسی، مترو، اتوبوس، بانک و هر جا که یک دقیقه وقت آزاد دارید جایگزین مطلوبی برای درد دل با موبایل و بازآشنایی و آشتی با کتاب عزیز آن یار وفادار خواهد بود.
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: این اداره کل به همراه شرکت آسان رسان و شرکت قطار شهری شیراز اجرای طرح مترو کتاب را در شیراز برعهده دارند.
وی ادامه داد: برخی شرکت ها و سازمان ها مانند شرکت نمایشگاه های بین المللی، سازمان همیاری شهرداری ها، شرکت تیر و ستون پارس، شرکت همیارنت، مجموعه رستوران های شاندیز، مجموعه فرهنگی کافه گفتگو، بنیاد کودک، مجموعه غذایی دیوال، شرکت ثریا، شرکت سی پی و بنیاد خیریه یاس نیلی در راستای رسالت اجتماعی خود و با حمایت از این طرح گام موثری را درافزایش آگاهی و ارتقای فرهنگ شهروندی برداشته اند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. بنی

  خیلی عذر میخوام.
  نمیخوام منفی باشم. ولی کتاب یک صفحه ای بیشتر بازی با کلماته!
  لابد فردا کتاب یه پاراگرافی یا کتاب یه خطی هم میاد!
  این تغیر تعریفه اینطور افزایش فرهنگ کتابخوانی لوس کردن مفاهمیه.
  اگه به هر مطالعه ای بخوایم بگیم کتاب که مردم ایران با شبکه های اجتماعی بسیار مطالعه میکنن. ضمن اینکه هرچیز چاپی روی کاغذ کتاب نیست. لطفا اسم کتابخوانی رو خراب نکنیم.
  با تعریف جدید منوی رستورانها، بروشور تبلیغات و… همه کتاب یک صفحه ای هستن!

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *