لزوم ارائه کارنامه عملکرد ۴۴ ساله شورانشینان؛

انتقاد عجیب رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر از کمکاری در حوزه کاری وی!

امین آل شمس ؛ سایت خبری تحلیلی شیراز۱۴۰۰: چندی قبل بود که در مطالب مختلف نسبت به کمکاری مسوولان حوزه سرمایه گذاری شهرمان مطالبی درج و در آن بر تغییر وضعیت کنونی تاکید شده بود. در مطالبی مشابه نیز به انتقاد مسوولان از کمکاری حوزه کاری خود اشاره کرده و گفته بودیم جدیدترین روش برخورد با مشکلات این است که یک مسوول بدون توجه به نقش خود در ایجاد فضای نابسامان حوزه کاری خویش، به انتقاد از آن بپردازد، بی توجه به آنکه خود فرد یکی از مهمترین عوامل ایجاد این مشکلات است.

سرمایه گذاری در شیراز و بی رغبتی سرمایه گذاران به انتقال سرمایه خود به این کلانشهر از جمله موضوعاتی است که در سالهای اخیر بسیار به آن پرداخته شده و مسوولان نیز بر این بی رغبتی مهر تایید زده اند که بررسی دلایل ایجاد این فضا نیاز به فرصت و مجال دیگر دارد. اما بی تردید یکی از مهمترین ارکان تشویق سرمایه گذاران به حضور در شهر کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر و در راس آن رییس این کمیسیون است.
متاسفانه در سالهای اخیر بجز مصاحبه و ارائه وعده های بی سرانجام به شهروندان خبری از رییس این کمیسیون به شهروندان نرسیده است. در سال ۹۵، ابراهیم شعرا رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز از آغاز عملیات اجرایی آکواریوم شیراز در سال ۹۵ و افتتاح آن در سال جاری خبر داد، سپس به آغاز عملیات ساخت تله کابین توسط شهرداری درصورت عدم ورود سرمایه گذاری پرداخت که هیچ کدام به سرانجام نرسید. و اکنون در جدیدترین اظهار نظر خود به انتقاد از نبود فضاهای جدید تفریحی پرداخته و گفته است که صداوسیما تبلیغات کافی برای جذب مسافران به شیراز در ایام نوروز را نداشته است!

ابتدا متن سخنان وی:

“رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر شیرازگفت: عدم ایجاد جاذبه‌های جدید یکی از عوامل کاهش مسافران فارس بود چون بسیاری از هم‌وطنان جاذبه‌های شیراز را دیده‌اند و باید کارهای درخور و جدید را به همراه تبلیغات مناسب در سطح کشوری ارائه و معرفی کرد.

شعرا ادامه داد: تبلیغات شیراز و فارس برای استقبال از مسافران هم نوروز امسال کم بود و جا داشت از طریق رسانه‌ها و به‌ویژه صداوسیما کار بیشتری در این راستا صورت می‌پذیرفت.

وی متذکر شد: عامل دیگر رکود تعداد مسافران نوروزی فارس، نرخ بالای هتل‌ها و اقامتگاه‌های شیراز نسبت به شهرهایی مانند مشهد و کیش بود چنانکه گاه تورهای خارج از کشور در ترکیه، گرجستان، ارمنستان، باکو و غیره هزینه‌ای کمتر از سفر به نقاط داخلی و شیراز دارند و باید برای این موضوع فکر جدی شود.

شعرا در ادامه گفت: نبود یک متولی قوی و واحد برای ساماندهی مسافران از موارد ضعف جدی پذیرش مسافر و گردشگر در شیراز است که اقدامات را هماهنگ کرده و به‌صورت نتیجه محور آمار عملکرد را درنهایت کار گزارش دهد.”
درباره این صحبتها چند نکته قابل ذکر است :

– رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر اعتقاد دارد “عدم ایجاد جاذبه‌های جدید یکی از عوامل کاهش مسافران فارس” بوده است. سووال اصلی این است که جنابعالی و دیگر اعضای شورای شهر در این ۴ سال حضور خود چه قدمی برای ایجاد جاذبه های جدید در شهر شیراز به عنوان نگین و پیشانی استان فارس برداشته اید؟ نقش خود شما در ایجاد این عقب ماندگی که زبان به گله از آن گشوده اید چقدر است؟ آیا حاضرید بخاطر این عملکرد ضعیف خود که باعث انتقاد خپد شما نیز شده است با وجود زمان کم باقی مانده به عمر شورا، از سمت و نمایندگی مردم به دلیل کارنامه ضعیف استعفا و از کاندیداتوری دوره بعد نیز انصراف دهید؟

– درباره انتقاد از صداوسیما درباره کمبود تبلیغات، بادی پرسید شورای شهر با بودجه های مناسبی که در اختیار شهرداری قرار می دهد، چرا برنامه مدونی برای تبلیغات در دیگر فرودگاه های کشور و شهرهای دیگر در سطح جهان ندارد؟ نقش معاونت فرهنگی اجتماعی که به نهادی منفعل تبدیل شده در این میان چیست و چرا شما و دیگر اعضای شورای شهر به بنرهای نصب شده در سطح شهر با موضوع تهدیدهای جریمه اس شهروندان که می توانست حاوی پیامهای محبت آمیز به مسافران باشد واکنشی نداشتید؟

– چگونه است که قبل از تعطیلات همه از هماهنگی تمام و کمال کلیه دستگاه ها سخن به میان می آورند اما اکنون شما از نبود یک متولی واحد برای ساماندهی مسافران گلایه دارید؟

جناب شعرا، بهتر است قبل از شروع انتخابات جدید، جنابعالی و سایر شورانشینان فعلی کارنامه واضح و شفاف از عملکرد چهارساله خود به شهروندان ارائه کنید تا مردم به طور دقیق و کامل در جریان خدمات شما قرار گیرند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

7 نظر

 1. امیر کامیار

  خب آقای شعرا به مشکلات بدرستی اشاره کردند. مشکلاتی که خود ایشان و امثال پاک فطرت و بقیه مدیران برای حل آنها ۶ سال وقت داشتند اما فقط نشستند و سخنرانی‌ کردند و گامی‌ بر نداشتند…شخص شهردار، آقای شعرا و سایرین باید شفاف پاسخ مردم را بدهند و بپذیرند که اشتباه کردند. اگر به ازای کلنگ زنی‌ هر ۱۰ پروژه عمرانی و فرهنگی‌ و مذهبی‌ ۱ پروژه تفریحی هم کلنگ زنی‌ و اجرا میشد الان در شیراز هم آکواریوم داشتیم هم تله کابین و پارک آبی و شهر بازی و…جاذبه جدید گردشگری نیاز جدی شیراز است اما مدیران شهر کاری نکردند و فقط حرف زدند. کاهش ۳۰ درصدی مسافر در نوروز ۹۶ در شیراز زنگ خطر را بصدا در آورد. آخه مگه شهروندان شهرهای دیگه چند بار پول خرج میکنند که بیایند سعدیه و حافظیه و باغ ارم را ببینند؟ پس باغ موزه مشاهیر چه شد؟ موزه هنرهای معاصر؟ برج تاریخ ایران؟ امکانات تفریحی؟ …
  بله متاسفانه هیچ جاذبه جدید گردشگری و تفریحی در شیراز ایجاد نشده. آقای پاک فطرت شخصا به اشتباه و بیخیالی در این مورد اعتراف کنید. شما ۶ سال وقت داشتید و هیچ کاری در این زمینه نکردید. روند هتل سازی هم در شیراز کند شده. سال ۹۵ فقط ۱ هتل افتتاح شد. یعنی‌ آماری نزدیک به صفر…! بزودی دیگر نمیتوانیم حتا ادعا کنیم شهر پر هتل ایران هستیم چون کلانشهر‌های رقیب با سرعت و جدیت دارند هتل سازی‌های جدید میکنند.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. فرشاد.س

  پارکهایی هم که ساختن چند تا نهال کوچیک بوده که اکثرا یا سرما میزنه یا کنده میشه
  المان یا مبلمان خاصی هم نیست، یه دروازه قرآن و اومدن بازسازی کنن هنوز تموم نشده
  به نظر پاک فطرت و تیمش کلا ارضا شدن دیگه و ذوق و شوقی ندارن
  مردیم بس که خبر کوهسار و پل کاپلی دیدیم
  همین پارک دراک هر روز من رد میشم جز خار و خاشاک هیچی نیست
  در صورتی که اگر ۴ سال پیش درختاشو کاشته بودن الان سر سبز بودن

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. فرهاد

  آقای شعرا نکنه دوباره کاندید شورای شهر شدید؟ شنیده ها حاکی است تمام اعضای شورای شهر شیراز به جز یکی دو نفر دوباره کاندید شدید؟! به خدا رو که نیست سنگ پای قزوینه!!!!!!!!

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 4. من شیرازی

  از رو که نمیرن چقدر گفتیم شیراز نیاز به جازبه های مدرن و المان های مدرن جدید شهری داره
  وقتی سرمایه گذار هتل اسمان رو فراری میدین وقتی کمک نمیکنید تا سرمایه گذار خلیج فارس بتونه هتلشو تموم کنه وقتی سرمایه گذار برج های دقلو و تجارت جهانی رو فراری یا دق مرگ میکنید همین نتیجش میشه سرمایه گذاری رقبت سرمایه گذاری چه در صنعت و چه اماکن تفریحی نمیکنه

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 5. نصف جهان

  امین جان باتوجه به بودجه بالای شیراز کار ساخت پروژه هایی مانند تله کابین و اکواریوم و… بنظر کار سختی نباید باشه و حتی اگه سرمایه گذار هم ورود نکرد خود شهرداری توانش را داره که اجرا کنه اما چرا اینکار را نمیکنن جای بسی تامل داره. الان شهرهای نسبتا کم جمعیت تر دارن دست به پروژهای بزرگ و خوبی برای شهرشون میزنن. الان شهرداری کرمان در حال راه اندازی خط تله کابین بام کرمان هست.یا ارومیه که من چند وقت پیش خبرش را خوندم برای اولین بار در ایران مجموعه تفریحی چی چست که شامل شهربازی،باغ گلها و…کلا ی مجموعه کاملی هست را تا اردیبهشت راه اندازی میکنه.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *