رشد ۹۰۰ درصدی حمل بار در راه‌آهن استان فارس

مدیرکل راه‌آهن استان فارس گفت: در زمینه حمل بار در ۹ ماهه نخست سال جاری با یک رشد ۹۰۰ درصدی روبه‌رو هستیم. به گزارش شیراز۱۴۰۰، ساسان انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: از ابتدای سال ۱۳۹۵ تا پایان آذرماه حدود ۸۷ میلیون تن کیلومتر بار به‌وسیله شبکه ریلی استان فارس جابه‌جا شده که در ۹ ماهه ابتدای سال جاری، یک رشد ۹۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی همچنین گفت: در همین مدت بیش از ۳۳۰ هزار مسافر نیز در مسیر شیراز – تهران – مشهد با قطار به‌صورت رفت‌وبرگشت مسافرت کردند. انصاری تعامل با دستگاه‌ها به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های راه‌آهن برای حمل و جابه‌جایی بار را مناسب ارزیابی و خاطرنشان کرد: تمام تلاش‌ها برای شناسایی مراکز و جذب بارهای کلان صورت گرفته تا بتوانیم عملکرد بهتری را در این زمینه داشته باشیم، افزون‌بر اینکه روش حمل‌ونقل ترکیبی را نیز مدنظر خواهیم داشت.
مدیرکل راه‌آهن استان فارس با اشاره به امنیت حمل‌ونقل ریلی نیز اظهار داشت: راه‌آهن به دلیل امنیت بالا در تمام دنیا موردتوجه مردم است و شبکه ریلی استان فارس که پنج درصد شبکه راه‌آهن کشور را به خود اختصاص داده، به این مؤلفه توجه جدی دارد.

وی افزود: حدود ۴۰۰ نیروی متخصص در ۲۳ ایستگاه راه‌آهن در استان فارس شبانه‌روز مشغول خدمت به مسافران هستند تا مسیری ایمن را برای آن‌ها رقم بزنند، افزون‌بر اینکه فرهنگ‌سازی برای افرادی که در حاشیه خطوط ریلی زندگی می‌کنند نیز در دستور کار قرار گرفته است.

انصاری با اشاره به اینکه راه‌آهن استان فارس دارای ۵۰۰ کیلومتر خط اصلی، ۷۷ کیلومتر خط مانوری و پنج کیلومتر خط تجاری و صنعتی است، گفت: مسافران می‌توانند از خدمات متنوعی که راه‌آهن در طول مسیر در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد استفاده کرده و سفری دلپذیر را همراه با امنیت و آرامش تجربه کنند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. محمدسعید

    خیلی جالب و تأسف برانگیزه. کل طول خطوط ریلی استان فارس تنها کمی بیشتر از خطوط مترو درون شهرهای لندن و پاریس است. قطعا آیندگان در تواریخ خود جنایات بزرگ اقتصادی دولت های پی در پی ایران به استان مظلوم فارس را خواهند نوشت. استانی که از شمال تا جنوبش به اندازه فاصله شیراز تا تهران است استانی که شرق و غرب کشور را به هم وصل میکند استانی که از جنوب به موهبتی بی نظیر و فرصتی عظیم از لحاظ اقتصادی بنام خلیج فارس راه دارد اما از بی کفایتی مسئولین ایران و فارس چند بچه ریل راه آهن در ان کشیده شده است. فارس با توجه به پتانسل های بی نظیر اقتصادیْ تاریخیْ فرهنگی و مذهبی خود مظلوم ترین استان ایران است.

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *