مورد عجیب تیم “برق نوین شیراز”

در حالیکه مدیرعامل باشگاه برق نوین شیراز طی یک ماه گذشته این تیم را به هیئت فوتبال شیراز و استان سپرده و اعلام عدم تیم داری کرده بود، در بازگشت مجدد خود کادر فنی را تغییر داد. به گزارش شیراز1400 به نقل از مهر، طی چند سال گذشته در فوتبال استان فارس و شهر شیراز شاهد وقایع جدید بودیم که این اتفاقات از تیم فوتبال برق شیراز شروع شد و امروز نیز شاهد اتفاقات جدید و در نوع خود کم نظیر در تیم فوتبال برق نوین شیراز هستیم.

زمانیکه نماینده یکی از برندهای پوشاک ورزشی به عنوان مالک باشگاه برق نوین شیراز معرفی شد در مرحله اول تا مدتی زمان برد تا مردم و حتی ورزش دوستان موفق شدند که این باشگاه را از تیم ۷۰ ساله برق شیراز جدا کنند که این انتخاب اسم هم در نوع خود جای تعجب داشت که به چه دلیل در میان وجود این همه انتخاب اسم نام این باشگاه جدید برق نوین شیراز می شود.

اما به هرحال حضور بخش خصوصی و تیم داری این مجموعه در ورزش استان به فال نیک گرفته شد به خصوص اینکه مالک باشگاه و نماینده این برند پوشاک توانسته بود با استفاده از تبلیغات گسترده رضایت برخی از باشگاه های بزرگ و حتی تیم ملی را برای استفاده از پوشاک این برند جلب کنند و به نظر نمی رسید که مشکل مالی ایجاد شود.با شروع لیگ دسته دو همه شاهد موفقیت های این تیم بودند و اینکه تیم فوتبال برق نوین در صدر جدول رقابت ها قرار دارد و شانس اول صعود به لیگ یک است.

تا اینکه بیش از یک ماه پیش مالک باشگاه از تیم داری انصراف می دهد و به سرپرست باشگاه اعلام می کند که تیم را در اختیار هیئت فوتبال فارس و شیراز قرار دهد. با این حرکت تیمی که حدود ۸ ماه هیچگونه تزریق مالی به آن انجام نشده بود در اختیار هیئت فوتبال قرار گرفت و زمانیکه مسئولین در حال بررسی برای ساماندهی وضعیت باشگاه بودند به ناگاه مالک باشگاه که اعلام کرده بود تحت هیچ شرایطی حاضر به تیم داری نیست باز می گردد و با تغییر کادر فنی تیم صدر جدولی برق نوین شیراز فعالیت مجدد خود را آغاز می کند.

? پول نگرفته صدر جدول بودیم اما کادر فنی تغییر کرد

اما سرمربی سابق تیم فوتبال برق نوین شیراز در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه اینگونه تغییر کادر فنی جای تعجب داشت، گفت: در حال حاضر تیم در صدر جدول قرار دارد و دلیل تغییر کادر فنی را نمی دانم.

وحید رضایی ادامه داد: تیم بسیار خوبی بسته شد و نتایج قابل قبولی را گرفتیم اما متاسفانه تا نیم فصل هیچگونه بودجه ای به تیم تزریق نشد بعد از نیم فصل مدیرعامل باشگاه اعلام کردند که تیم را به هیئت فوتبال واگذار کنند و ما نیز طی جلساتی که با هیئت فوتبال و تربیت بدنی داشتیم و حمایت آنها دوباره با این بازیکنان به مسابقات بازگشتیم.

سرمربی سابق تیم فوتبال برق نوین تصریح کرد: کار مجدد شروع شد و زمانیکه صدر جدول بودیم مدیرعامل بازگشت اعلام کرد که می خواهد تیم داری کند و امتیاز تیم مجدد باز گردد. رضایی تاکید کرد: وقتی تیم صدر جدول قراردارد دلیل برای قطع همکاری مشخص نیست، تا این لحظه هم به خود من حرفی و دلیلی بیان نشده تا به امروز هم به دنبال حق و حقوق بازیکنان بودم.

وی افزود: مشکل فنی نبوده و برای همگان نیز جای سئوال است، تیم داری خصوص این مشکلات را دارد ولی درست این بود که خود مدیر عامل مستقیم به من می گفت که باید از تیم جدا شوی. سرمربی سابق تیم فوتبال برق نوین شیراز تصریح کرد: درست نیست که به دلیل مشکل مالی اگر کسی وعده و قولی بدهد مدیرعامل باشگاه اعتماد کند و در حالیکه تیم در زمان صعود به لیگ یک کشور است اقدام به تغییر کادر فنی شود.

? از تغییر کادر فنی توسط مالک باشگاه در تعجب هستیم

اما رئیس هیئت فوتبال شیراز نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اتفاقات روی داده در باشگاه برق نوین شیراز، گفت: حدود دو ماه پیش کادر فنی تیم برق جدید مراجعه کردند و اعلام شد که مدیرعامل ۹ ماه است حقوق باشگاه و امکانات تیم را تامین نکرده و ما توان سفر برای انجام مسابقات را نداریم.

مجید عباسی تاکید کرد: با مدیر عامل تماس گرفتیم که اعلام کرد تیم صورتجلسه و در اختیار هیئت استان و شیراز قرار گیرد تا تصمیم گیری کنند. وی ادامه داد: نمی دانم چه اتفاقی افتاد که مدیر عامل بازگشت و اعلام کرد که به هیچ عنوان کادر فنی تغییر نمی کند و پول هم تزریق می شود اما فردای آن روز اعلام کرد که باید سرمربی تغییر کند.

رئیس هیئت فوتبال شیراز یادآور شد: وظیفه ما حمایتی است و نمی توانیم دخالت کنیم اما صحبت کردیم که تیم صدر جدول است و دلیل برای برکناری کادر فنی نیست اما گفتند که من مالک باشگاه هستم و اختیار دارم.

به گزارش خبرنگار مهر، تلاش برای گفت و گو با مدیر عامل باشگاه برق جدید شیراز به نتیجه نرسید.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

5 نظر

 1. مهدی

  امین جان مالک برق نوین توانمندی مالیش در چه حدی هست و اینکه میشه امیدوار بود واسه این تیم مثل تيم های پرس پولیس و استقلال و سپاهان و تراکتورسازی هزینه کنه اگه بره لیگ برتر؟ یا اینکه انگیزه ی خاصی برای قهرمانی در کشور برای این تیم هنوز انتظار نمیره و اینکه انگیزه ی مالک از تیم داری چی هست؟

  پاسخ
 2. ارجمند

  سلام خدمت فوتبال دوستال شیرازی
  هرگاه به تاریخچه فوتبال شیراز نگاه میکنیم میبینیم که تیمهای شیرازی هر گاه از لحاظ مالی از وضعیت خوبی برخوردار بوده اند خوب نتیجه گرفته اند البته این وضعیت خوب هم هیچگاه به مانند بودجه ای که در اختیار سپاهان ذوب آهن تراکتور استقلال و پرسپولیس نبوده و حتی تیم هایی مثل صنعت نفت و پدیده اما با کمب بهبود نتایج خوبی گرفته ما میدیدیم که فجر سپاسی با کمی بهبود اوضاع در صدر قرار میگرفت و بعد از اندکی با خراب شدن وضعیت سقوط میکرد و به خوبی بیاد دادیم زمانی که برق شیراز تا هفته ها صدر نشین بود و با وخامت اوضاع مالی و فروش بازیکنان سقوط کرد
  آیا نمیشود که این تیمها مانند تیم های بزرگ تحت نظر یکی از کارخانه های بزرگ مثل پتروشیمی ، پالایشگاه، لاستیک دنا، صنایع الکترونیک ، یا… قرار گیرد که هر سال بودجه ثابتی برای تیم های شیرازی گذاشته شود؟؟؟؟؟
  ما ثابت کرده ایم که اگر تیم ها مشکلی نداشته باشد
  حتی روبروی استقلال و پرسپولیس هم حرفهای زیادی خواهیم داشت
  چقدر میشود روی این اسپانسورهای بزرگ حساب کرد؟؟؟؟

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *