گزارش تصویری : بوستان شهروند

سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰ : اگر تا چند سال قبل تنها انتخاب شهروندان شیرازی برای گذراندن اوقات فراغت خود در بوستانهای سطح شهر به بوستان آزادی و چمران و کمی بعدتر باغ جنت خلاصه می شد، امروزه بوستانهای بزرگ و زیبایی در سطح شهر ایجاد شده تا شهروندان بتوانند در نقاط شهر از آن ها استفاده کنند. از بوستان سایه، شهروند، رحمت و مادر در شرق و جنوب شیراز گرفته تا بوستان های گلستان، رها، باغ گلها، دراک و بام شیراز در غرب و شمال این کلانشهر که برخی از آنها نیز درحال ساخت بوده و یا درحال تجربه ایجاد فازهای بعدی هستند.

یکی از این بوستانهای زیبا همانگونه که اشاره شد بوستان شهروند در شرق شیراز و در منطقه ای نسبتاً محروم است که اکنون بزرگترین فرهنگ سرای شیراز را نیز در خود می بیند. وجود زمینهای ورزشی مختلف، مسیر دوچرخه سواری، آبنما، درختان سرو و فضای سبز مناسب، آلاچیق و طراحی زیبا باعث شده این بوستان به مساحت تقریبی سیزده هکتار یکی از بوستان های زیبای شیراز لقب گیرد تا شهروندان بتوانند از آنها استفاده کنند.

عکس : مجید زندی

[codepeople-post-map]

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

5 نظر

  1. من شیرازی

    خدایش پاک فطرت خوب کار میکنه تنها نقطه ضعف مراکز تفریحی مدرن شیراز هست انشالله اگه طرح ها ساخته بشه کمبودی نداریم

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *