تاریخ : دوشنبه, ۲۰ مرداد , ۱۳۹۹ Monday, 10 August , 2020
1

رودخانه خشک شیراز با سد تنگ سرخ احیا می‌شود

 • کد خبر : 31393
 • ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸

استاندار فارس با بیان اینکه رودخانه خشک شیراز محلی برای تجمع زباله شده است، گفت: احیا و ساماندهی رودخانه خشک شیراز زمانی است که سد تنگ سرخ ساخته شود. محمدعلی افشانی عصر امروز در دیدار فعالان محیط زیست استان فارس با رئیس سازمان محیط زیست به رودخانه خشک شیراز اشاره کرد و اظهار داشت: رودخانه خشک از ابتدا به همین شکل بوده و مکانی برای تجمع زباله و عامل بیماری شده است.

وی با بیان اینکه رودخانه خشک شیراز باید از ابتدا تا انتها ساماندهی شود، گفت: احیا و ساماندهی رودخانه خشک شیراز با ساخته شدن سد تنگ سرخ امکانپذیر است به شرط آنکه فضای سبز اطراف رودخانه ایجاد و مکانی برای تفریح مردم شود. با این سخن استاندار زمزمه‌های مخالفت فعالان محیط زیست استان فارس از گوشه و کنار سالن شنیده شد و یکی از فعالان به بیان دغدغه‌های فعالان محیط زیست درباره این سد سخن گفت. پس از آن استاندار فارس خطاب به جوانان حاضر در جلسه گفت: نباید تصور کنید که هر چه شما احساس می‌کنید، درست است.

وی با بیان اینکه همه باید نظرات کارشناسان و استادان دانشگاه را درباره این سد بپذیرند، افزود: باید ارزیابی‌های زیست محیطی سد صورت گیرد و در صورتی که کارشناسان ساخت آن را تائید کنند باید این سد ساخت شود و اگر کارشناسان تائید نکنند همه باید این امر را بپذیرند.

افشانی خاطرنشان کرد: اگر احساس مسئولیت اجتماعی دارید باید منافع مردم را بر منافع خود ترجیح دهید و این به معنای فصل‌الخطاب بودن نظرات کارشناسان درباره سد تنگ سرخ است. وی با بیان اینکه از گذشته به نظرات کارشناسان توجه نشده و مشکلات کنونی به وجود آمده است، بیان کرد: نباید امروز بدون نظر کارشناسان تصمیمی گرفته شود که سال‌ها بعد مشکلاتی را به وجود آورد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه بحران آب امروز در استان فارس در حال تبدیل شدن به بحران اجتماعی است، اظهار داشت: پساب‌های فعلی باید تصفیه و در بخش‌های صنعت و کشاورزی استفاده شود و با تشکیل جلسات مختلف موضوع آب استان در حال پیگیری است.

>
نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.
telegram
لینک کوتاه : https://shiraz1400.ir/?p=31393

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 16در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۶
 1. بعید می دانم اجرایی شود

 2. حالا یه مشت دانشجو که کعلوم نیست مال کدوم دل و دهاتی هستن برای شیراز اظهار نظر میکنن

  • یه موقع با این ادبیات مخالف بودم اما وقتی متوجه شدم که کوتاه آمدن شیرازی ها و دو دستی تقدیم کردن این شهر به روستایی های تازه وارد چه بلایی سر فرهنگ این شهر آورده موافق هستم که هیچ دهاتی و روستایی نباید حرفی برای گفتن در این شهر داشته باشد. جالب است طرفرادان محیط زیست!!! وقتی اسم رودخانه شیراز و احیای آن به زبان می آید شاخکهایشان تیز می شود، تبدیل باغات قصردشت و سوختن باغ فرزانه ها، اتوبوس های کهنه و آلوده کننده صدایی را از کسی بلند نکرد.
   بله دهاتی های نه چندان محترم، خیابانهای این شهر محل مانور گاری هایتان شده اما رودخانه خشک هنوز مال شیرازی هاست.

  • اینو میدونستید اگه همین دانشجوهای دهاتی نبودن کسی نبود شیرازو اداره کنه ؟!! میدونید وقتی مردم شیراااز مشغول تفریح و خوشگذرونی و یا در خواب هستن همین دانشجوهای دهاتی مشغول کار و رسیدگی به امور شهر هستن ؟! با اینکه خودم یه شیرازی واقعی هستم ولی دلیل این ذهنیت و طرز فکرو متوجه نمیشم..بنظرخودتون یه آدم بیخیال و بی مسولیت که تمام فکر و ذهنش فقط خوشگزرونی و .. هست میتونه حتی یک روز شهرو اداره کنه؟؟! خودتونم میدونید چى میگم ..ثانیا مگه این دانشجوهای دهاتی به زور اومدن سرکار و مثلا حقتو گرفتن ؟! اگه ادعایی دارید پاشید کار کنید و فعالیت کنید و حقتون پس بگیرید.. نکنه انتظار دارید همینطور که تو رختخواب خوابیدین بیان همه چیزو بزارن کف دستتون ؟! عجبا ..اون چیزایی که همه جای ایران معیار و ارزش هس تو شیراز بی ارزشی هست و دلتونو خوش کردین به یه سری توهمات .. پاشید کار کنید حقتونو بگیرید اگرم نمیخاید کارکنید پس بشینید یه گوشه نق نزنید..من تو این شهر آدمایی سراغ دارم که کوچکترین مسولیتی قبول نمیکنن تا لنگ ظهر خوابن و نهایت کاری که انجام میدن مسافرکشی از ساعت یازده تا یک هست تازه اینم اگه مجبور نبودن انجام نمیدادن..کم هم نیستن..شیوه زندگی و طرز فکر درست بشه دهاتی خودشون با پای خودشون میرن..

   • دوست عزیز یکبار دیگه نظری که ثبت کردید رو بخونید، اون موقع حتماً احساس شرم خواهید کرد. بله همه مردم شیراز خواب هستند همیشه این دوستان دانشجو در حال رسیدگی به امور شهر هستن? و احتمالا هم استاندار، شهردار، مسوولان شهر، مدیران صنایع، مغازه دارها و… هم همه این دوستان دانشجو هستند. یکی از مهمترین دلایلی که الان سرمایه گذار وارد شهر نمیشه همین دوستان دانشجو هستن

   • شرمت باد.
    بجرئت یکی از زرنگ ترین مردم جهان در طول تاریخ بسادگی قابل اثباته که شیرازی ها هستند. نیاز به گفتن من نیست فقط تاریخ رو ورق بزن. و در مورد حال اطلاعات خودت رو افزایش بده. شیراز اگه الآن شیراز هست بخاطر خود شیرازی ها هست نا دانشجوهای دهاتی مثل… این مردمی که به عقل تو و به نظر تو همیشه در خواب هستند، وجودشان موجب مباهات ایرانیان غیور و منافقانی چون تو بوده و هست.

   • اره با سهمیه مناطق الکی وارد دانشگاه میشن. بعدش لطف کنید شما دانشجوهای دهاتی به امورات شیراز نرسید برگردین همون دهاتتون به امورات دهاتتون برسین هنوز زود مشکلات شهری رو بفهمین . بعدشم مهمون برای صاحب خونه تصمیم نمیگیره شیراز مال شیرازیه و شما مهمون و تابع صاحب خونه شیرفهم شد.

 3. رضا جان
  همین دانشجوهای دهاتی باید در شیراز کارگری کنند چون هیچ وقت یک شیرازی کار پایین انجام نمیده و کارهای پایین رو دهاتی ها انجام میدهند .

 4. اصلا کجای دنیا دانشجو وارد مسائل و مشکلات شهری میشه دلیلشم اینه که بیشتر دانشجوهای یک دانشگاه غیر بومی هستن فکر میکنن چیز فهمن مرد حسابی اکثر ما که شیرازی هستیم و تو این سایت نظر میدیم دانشگاه رفتیم و تحصیل کرده ایم و تمام عمرمون تو شیراز بودیم معلوم که دلسوز تر از شما دانشجوهای دهاتی هستیم دوروز اومدن از ده توی شهر فرق خیابون با پیاده روهم نمیدونن نظرم میدن

 5. مضحک است، طرفدار محیط زیست یعنی‌ چه؟ یک سری افراد مغرض اهداف سود جویانه خود را پشت این اسم‌ها مخفی‌ میکنند. فصل خطاب نظر کارشناسان و اساتید دانشگاه است.

 6. واقعا این کامنت ها برای شهری که ادعای پایتخت فرهنگی رو داره شرم آوره.

 7. دوستان و همشهریان عزیزم که براشفته شدین و کامنت مخالف نظربنده گذاشتین، بخدا من خودم شیرازیم و بیشتر از خیلی از شماها از ورود این افراد غیربومی که اکثرا از مناصق گرمسیر به شیراز اومدن و بهمین خاطر عقده آب و هوای خوب هم علاوه بر سایر عقده ها دارن ،ناراحت هستم ولی کامنت بنده بیشتر از سردلسوزی و برای تحریک و جنبش مردم شیراز بود نه تخریب و بی احترامی..بخدا من که از تکرار این صحبتای دهاتی وشهری و غیربومی خسته شدم. شهر اگه قانون داشته باشه و مردم اصیل شهر به مسایل شهرشون تعصب و غیرت داشته باشن و بی تفاوت نباشن ،شهر هیچگاه بدست افراد غیربومی و بقول خیلیا دهاتی نمیفته (البته خودم بالفظ دهاتی مخالفم چون خیلی از همین دهاتی ها هستن که دکتر و مهندس شدن و باعث افتخار ایران ..) آیا اصفهان و تهران و مشهد و بقیه شهرها غیربومی یا دهاتی ندارن و فقط شیراز داره ؟؟پس چطور اونها مشکلاتی به این حد ندارن و مدام دهاتی و شهری نمیگن و تمام گناهو گردن این دهاتی ها نمیندازن؟؟چون تمام اون شهرها مدیریت دارن و با غیرت ئ تعصبشون به دهاتی ها اجازه نمیدن شهرو کاملا در دست بگیرن و مال خودشون بدونن.والا خود این غیربومیا هم تعجب کردن که چرا اینقدر شیراز بی صاحبه و کسی کاری به کارشون نداره و روزبروزم پرروتر بشن و سرسوزنی جنبش و حرکت و احقاق حق وجود نداره..
  توروخدا مقداری واقع نگر باشیم وگرنه این جریان دور و تسلسل باطل تا سالها ادامه خواه داشت

 8. جناب دوست الان دیگه لیسانس پایینترین مدرکه ودوره کلاس گذاشتن مدرک گذشته .ارزش مدرک رو تو عمل و کار و تلاش میتئنیم متوجه شیم بخاطر همهن هست که سابقه کا اولویت استخدام تمام شرکتها هست نه مدرک تحصیلی..بازم تکرار میکنم اگه از این دهاتی ها بهترید پس چرا اونا جلوترن؟؟ خب پاشید با کاروتلاش و فعالیت حقتون ازشون بگیرید..مطمعن باش اینقدرها هم اوضاع خراب نیس که شما فکرمیکنی نشه کاری کرد..
  امیرم عزیز کاگری عیب نیست مهم انجام دادن هرکاری بنحو احسنت و درست هست.. .جناب شهرراز بنده از شرایط فعلی شیراز صحبت کردم نه از گذشته که قطعا پرافتخار بوده ولی شیراز فعلی یک شهر بیمار هست.چه با دهاتی چه بدون دهاتی.حالا میخاید قبول کنید میخاید نکنید.همین شماها هستید که همیشه اعتراض میکنید که جرا دولت به شیراز نمیرسه از زمین و زمان شاکی هستین که واسه کمکاری های خودتون یه دیوار کوتاه پیدا کنید.دوستان عزیز شهری و تحصیل کرده یعنی شماها با این همه شهریت و تحصیلات که ازش صحبت میکنید نمیدونید که حق گرفتنی هست نه دادنی..

  • اولا که خیر، در شهرهایی که نام بردی افراد غیر بومی به اندازه ی شیراز حضور ندارند، ثانیا مردم این شهرها هر از گاهی تجمعات و اعتراضات دست جمعی انجام میدن ولی شیرازیا کمتر چنین کاری میکنند!
   با صحبت و کلکل توی فضای مجازی کار به جایی نمیرسه. پیشنهاد من اینه که اگه واقعا به صحبتهای خودت اعتقاد داری، شما یه مجوز بگیر از فرمانداری، شیراز۱۴۰۰هم که قول مساعد داده همکاری های تبلیغاتی رو داشته باشه، واسه ی یه تجمع اعتراض آمیز به عملکردهای شورا در زمینه ی جذب سرمایه گذار و پیشبرد پروژه های تفریحی. جلوی ساختمان شورا تجمع کنیم، درست مثل مردم تبریز و اصفهان، این کار رو واسه ی شهرت انجام میدی آقا رضا؟
   شاید حد اقل تونستیم شهرداری رو مجبور کنیم یه چنتا پروژه ی تفریحی رو که قول داده خودش اجرا کنه شروع به ساخت کنه، مثل برج پردیس مینیاتور و تله کابین. این دوتا پروژه رو امسال با این حرکت های اعتراضی به نتیجه برسونیم، برای امسال کافیه.
   نظرت چیه؟؟؟

   • به نظر من تجمعات اعتراضی شاید بطور موقتی و زودگر تاثیراتی داشته باشه ولی بعداز اتمام تجمع همه چیز بسرعت فراموش و روز از نو روزى از نو..واقعا باید این مسله واشکافی بشه که مردم شیراز کجا هستن و چرا تو مسایل شهر و اداره جات دخالت ندارن ؟؟؟اینکه بعضیا میگن دیگه شیرازی تو شیراز نیست و همه به تهران و خارج کشور رفتن کذب محضه (با اینکه خودمم بخاطر مقاصد کاری بزودی شیرازو ترک میکنم) اینکه پارکهای مدرن و جدید ،تله کابین و .. ساخته نمیشه بخاطر ذهن آلوده و ناسالم مسولان و .. هست که باعث میشه کوچکترین عمل و کار مثبت با شکست مواجه بشه.دست خودشونم نیست .ذات این افراد خرابه و با هر انرژی مثبت برآشفته و دل نگران میشن.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.