تكميل 33 پروژه تا پايان سال،

بهره‌برداري از فاز 2 پروژه كوهسار مهدي

45708معاون فني و عمراني شهرداري شيراز، با يادآوري اينكه فاز اول پروژه كوهسار مهدي بهمن سال گذشته تكميل شد، از آماده شدن فاز دوم اين پروژه خبر داد و ياد آور شد كه با هدف كاهش ترافيك در محدوده ميدان دانشجو و بلوار ابيوردي، باند رفت اين پروژه آماده بهره‌برداري مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، آرش فرج‌‌زاده شنبه 6 شهريور در يك كنفرانس خبري به تشريح پروژه‌هاي در دست اجراي شهرداري شيراز پرداخت و با تاكيد براينكه تمام پروژه‌هاي عمراني در حوزه‌هاي مختلف با سرعت دنبال مي‌شود، گفت: فاز دوم پروژه كوهسار مهدي حدفاصل بلوار جمهوري تا بلوار شهيد چمران، در يك باند، تكميل شده و آماده بهره‌برداري است.

وي با تصريح اينكه بهره‌برداري از اين فاز، تاثير بسيار زيادي بر كاهش ترافيك محدوده حدفاصل بلوار جمهوري تا ميدان دانشجو و ميدان دانشجو تا ابتداي بلوار شهيد چمران خواهد داشت، گفت: ما علاقه‌مند بوديم كه تمام پروژه‌ را همزمان افتتاح كنيم اما ضرورت‌ها بهره‌برداري از اين فاز را توجيه مي‌كند.

فرج‌زاده با يادآوري اينكه بخش كوچكي از اقدامات اجرايي براي احداث تقاطع بلوارجمهوري پروژه كوهسار مهدي انجام شده است، گفت: طي 5 سال گذشته پيگيري‌هاي زيادي براي تملك اراضي صدا و سيما واقع در ورودي پروژه كوهسار مهدي انجام شد. قاعدتا براي به سرانجام رسيدن يك پروژه عمراني كه تاثير فراواني در بخش‌هاي مختلف دارد، همه ارگان‌ها بايد همكاري داشته باشند.

او تصريح كرد: طراحي تقاطع غيرهمسطح به گونه‌اي است كه ابنيه و ساختمان‌هاي صدا و سيما مركز فارس مورد مسير نيست و تنها بخشي از پاركينگ و زمين ورزشي آن سازمان تخريب مي‌شود. اميدواريم پيگيري‌ها در دوره مديريت جديد نتيجه بخش باشد.

فرج‌زاده همچنين از تكميل يكي از پل‌هاي تقاطع غيرهمسطح معلم طي يك‌ماه و نيم آينده خبر داد و گفت: ابتداي پائيز پل اول تقاطع معلم حدفاصل بلوار شهيد رجايي و بلوار پاسداران، زير ترافيك خواهد رفت.

او با يادآوري اينكه حدود 100 روز پس از افتتاح پل اول، پل دوم اين تقاطع نيز آماده بهره‌برداري خواهد شد، گفت: كار احداث زير گذر ميدان قصردشت نيز در حال انجام است.

فرج‌زاده تصريح كرد: با بهره‌برداري از فاز 2 كوهسارمهدي و تقاطع غيرهمسطح معلم ترافيك به خيابان ايمان جنوبي منتقل مي‌شود و اين خيابان با عرض كنوني تحمل اين بار ترافيكي را نخواهد داشت. لذا از 2 سال قبل دغدغه‌هاي شهرداري در اين خصوص به شوراي محترم شهر منتقل شده است.

وی، چپ‌گرد هفت‌تن ـ دلگشا را دیگر پروژه مهم شهرداری شیراز معرفي كرد که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و گفت: این پروژه که از بلوار سلمان فارسی آغاز شده و به سمت هفت‌تن امتداد می‌یابد و اكنون بيش از 35 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و به صورت سطح یک و روگذر در حال اجرا است.

فرج‌زاده با اشاره به اینکه تقاطع غیرهمسطح میدان ولی‌عصر(عج) را از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری شیراز معرفي و اضافه كرد: این پروژه در حال حاضر 79 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 3 چهارم پايلون يا ستون اصلي پل نيز كامل شده و طي يك و نيم ماه آينده ارتفاع اين ستون به 63 متر تعيين شده خواهد رسيد.

او با يادآوري اينكه بخشي از تجهيزات اين پل كابلي، بايد از خارج وارد مي‌شد كه كار انجام شده و در حال انتقال به شيراز است، گفت: 110 متر از عرشه اين پل كه ان‌شاءالله بهمن‌ماه امسال به بهره‌برداري خواهد رسيد، در هوا معلق بوده و با كابل‌ مهار مي‌شود.

وی با بیان اینکه تقاطع غیرهمسطح سرداران ـ تخت‌جمشید از دیگر پروژه‌های عمرانی است که تا پایان امسال به مردم تقدیم می‌‌شود تصریح کرد: عملیات عمرانی پروژه تمام شده و شبکه دفع آب‌های سطحی نیز به زودی تکمیل می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهردار شیراز با تاکید بر اینکه این پروژه پس از تکمیل و بهره‌برداری یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های شهر شیراز خواهد شد بیان کرد: این پروژه برای نخستین بار در کشور دارای پل عابر پیاده بیضی شکل است و به تمام خیابان‌های اطراف به شکل رمپ سرویس می‌دهد.

به گفته فرج‌زاده جزیره بند رودخانه نهر اعظم، محوطه‌سازی و طرح توسعه حرم حضرت علی‌بن‌حمزه (ع) در فاز یک، تقاطع غیر همسطح 35 متری خرامه ـ سعدی، شیب‌شکن اردیبهشت، پایانه سعدی، پایانه شیرودی، بوستان 580 هکتاری دراک، بوستان 50 هکتاری دراک، فاز یک بوستان کوهستانی گلستان، فاز یک بوستان رحمت، فاز دو بوستان نماز، باغ بانوان، بوستان رها، ساختمان شهرداری‌های مناطق دو و نه از دیگر پروژه‌های شاخص شهرداری شیراز است که تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

10 نظر

 1. شهر راز

  اينطور كه ايشون قول افتتاح پل سطح دوم معلم رو تا صد روز بعد از پل سطح سه داد،مشخصه طبقاتی شدن همت لغو شده و واسه تخریب باغ های قصردشت و تعریض همت تیکه گرفتند.

  پاسخ
 2. پاکرای

  قراربود پل اول معلم آخر شهریور افتتاح بشه ، الان میگن اول پاییز .
  جالبه که در مورد پل کابلی ولیعصر ، شهردار امروز مصاحبه کرده که 85 درصد پیشرفت فیزیکی داره !! الان معاونش میگه 79 درصد !!
  کلا یا شهردار تو باغ نیست یا معاونش ،، واسه همین دارند باغ ها رو نابود می کنند !!

  پاسخ
 3. فرهاد

  باز هم حرفها و وعده های تکراری جناب شهردار جناب فرج زاده جناب محمدیان جناب ایکس جناب ایگرگ وعده و وعید بسته! شما باید روز قبل از افتتاح پروژه ها و زمانی که پروژه به طور کامل ساخته شد مصاحبه کنید. بعد از 10 15 سال فاز دوم پروژه کوهسار مهدی با صرف هزینه چندین میلیارد تومانی و به صورت یک طرفه افتتاح (در حقیقت افتضاح) می شه که در نوع خودش تو دنیا بی سابقه هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 4. yasin

  درود
  اقای فرج‌‌زاده رکورد دار مصاحبه ، وعده و حرف های تکراری در بین مسئولین شهرداری هستند و از وقتی که عهده دار معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز شدند سرعت پروژه های عمرانی کاهش محسوسی داشته…

  پاسخ
 5. مجید م

  یکی از مشکلات ما در مورد اظهار نظر برای پروژههای عمرانی شیراز عدم اطلاع از مسائل جنبی این پروژه هاست مثلاً عدم افتتاح پروژه کوهسار مهدی نتیجه مستقیم عدم همکاری چندین ساله صدا و سیمای شیراز است و ربطی به معونت فنی و اجایی ندارد یا مسائل مالی با توجه به رکود وحشتناک اقتصادی تمام این پروژهها را تحت تاثیر قرار داده است باور کنیم همین حرکت های چند سال اخیر هم شاهکار بوده و دعا کنیم که شهرداری بتواند آنها را به پایان ببرد چه با شهردار موافق باشیم چه نباشیم

  پاسخ
 6. m-r

  اینطورکه میگن 200 میلیارد تومان هزینه پروژه کوهسار مهدی شده . اما دریغ و صد افسوس حتی یک دهم میلیارد تومان خرج فضا سازی و درختاری نشده که هیچ در ورودی تونلها از سمت صدا و سیما ، چند هکتار باغ که خیابان از وسط آنها عبور میکند در حال خشک شدن هستند . در اکثر شهر های بزرگ ایران ( بجز شیراز) مسیرها را طوری انتخاب میکنند که فضای سبز را به رخ کشیده و به نمایش بگذارند مانند پروژه پل طبیعت تهران اما در شیراز فضای سبز را تخریب میکنند تا خیابان بکشند .

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *