همزمان با ده استان دیگر، اجرای برنامه پاکسازی جنگل در استان فارس/ شما هم دعوتید!

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از اجرایی شدن برنامه مشارکتی برای پاکسازی جنگل‌های این استان همزمان با سه استان کشور خبر داد. محمدکاظم بهادری‌پور گفت: برنامه پاکسازی مشارکتی جنگل‌ها با هدف حمایت‌، فرهنگ سازی و ترویج حفاظت از محیط‌های جنگلی تدوین شده و اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه کمیته طبیعت‌گردی میراث فرهنگی، حفاظت محیط زیست، انجمن‌های فعال در حوزه بوم‌گردی و جامعه محلی استان فارس در اجرای این برنامه همکاری خواهند داشت، گفت: زمان اجرای این برنامه روز جمعه ۲۲ شهریورماه و همزمان با سراسر کشور است. بهادری‌پور خاطرنشان کرد: این برنامه با رعایت اصول و قواعد بوم‌گردی و استفاده از تجهیزات مناسب و ایمن توسط افراد شرکت کننده اجرا می‌شود.

وی یادآور شد که بنابراعلام خانه فرهنگ بوم گردان پارس، این برنامه همزمان در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و بوشهر نیز اجرایی می‌شود. بهادری‌پور اضافه کرد: در استان فارس این برنامه در ۵ منطقه بهشت گمشده بخش کامفیروز و کوهمره‌سرخی در شهرستان شیراز و شهرستان‌های نورآباد ممسنی، زرین‌دشت و کازرون انجام خواهد شد.

مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی فارس گفت: زمان اجرای این برنامه در شیراز ساعت ۶ صبح روز جمعه ۲۲ شهریور خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند با استفاده از وسایل نقلیه شخصی یا عمومی با حضور در میدان قصردشت، به سمت بهشت گمشده حرکت کنند.  بهادری‌پور شرکت در این برنامه را برای عموم آزاد اعلام و خاطرنشان کرد: کسانی‌که قصد استفاده از وسیله نقلیه عمومی را دارند می‌توانند با مراجعه به خانه فرهنگ بوم‌گردان پارس واقع در بلوارچمران یا تماس با شماره ۰۹۱۷۳۰۹۳۴۱۵ آقای سمیع زاده، در این خصوص اقدام کنند.

نمایندهٔ مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران نیز بیانیه‌ای خطاب به مشارکت کنندگانِ سومین برنامهٔ «پاکسازی مشارکتی جنگل» صادر خواهد کرد. این بیانیه، در محل‌های اجرای برنامه در «یازده استان کشور» قرائت خواهد شد.

بوم گردان

پوستر

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. مسعود

    فرهنگ سازیه خوبیه
    من متاسفانه فعلا شیراز نیستم، اگر بودم دوست داشتم در جمع دیگر دوستان با فرهنگ باشم. اینم راهی است برای اثبات به حق بودن لقب پایتخت فرهنگی شیراز جنت طراز…

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *