میراث جهانی پاسارگاد مسقف می‌شود

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس گفت: طرح مسقف کردن مجموعه جهانی پاسارگاد، اجرایی خواهد شد.قدرت‌الله تاجبخش افزود: به‌دنبال مطالعات و پژوهش‌هایی که با هدف حفاظت و مرمت بناهای تاریخی انجام شده و می‌شود، موضوع مسقف شدن مجموعه جهانی پاسارگاد مطرح و پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، از سوی شورای راهبردی سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب شد.

 وی گفت: براساس این طرح بیش از ۶ هزار مترمربع از کاخ‌های اختصاصی، بارعام و کاخ دروازه مجموعه جهانی پاسارگاد، مسقف می‌شود.تاجبخش با بیان اینکه در اولین گام اجرایی از این طرح، مرحله ساخت قطعات مورد نظر آغاز شده‌است، گفت: این طرح با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال عملیاتی خواهد شد.

 سرپرست اداره کل میراث فرهنگی فارس تصریح کرد: هم اکنون عملیات حفاری محل فنداسیون‌های سقف توسط هیأت حفاری در مجموعه پاسارگاد آغاز شده که به محض اتمام عملیات نسبت به نصب سقف ها اقدام می‌شود. تاجبخش زمان اجرای این طرح را حدود ۲ ماه اعلام کرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *