واکنش امید نوروزی به بازگشت بنا

00940452دارنده مدال طلای المپیک لندن با استقبال از بازگشت محمد بنا به تیم ‌ملی کشتی فرنگی، گفت: دست رییس فدراسیون و شورای فنی درد نکند که در این برهه حساس چنین تصمیمی را اتخاذ کردند و از محمد بنا دعوت کرده‌اند تا به تیم ملی برگردد.

به گزارش شیراز1400 و به نقل از ایسنا، امید نوروزی درباره آخرین وضعیت خود در آستانه بازگشت به کشتی، اظها‌ر کرد: پس از مسابقات انتخابی تیم ‌ملی و اتفاقات ناخوشایندی که رخ داد و در نهایت به محرومیتم منجر شد، تمریناتم را به صورت منظم پیگیری کردم تا از آمادگی بدنی دور نمانم. همچنین با تیم بیمه رازی برای حضور در لیگ کشتی قرارداد بستم تا بتوانم در لیگ نیز حضور پیدا کنم که البته فدراسیون با حضور من و دیگر کشتی‌گیر‌ان تیم ‌ملی در لیگ مخالفت کرد. خود را برای حضور در بازیهای ارتش‌های جهان که قرار است در کره جنوبی برگزار شود، آماده می‌کنم و 10 روز دیگر به این ر‌قا‌بتها اعزام خواهیم شد.

فرنگی کار وزن 66 تیم ‌ملی در ادامه درباره حضورش در تیم ‌ملی و ر‌قا‌بت با دیگر مدعیان برای شرکت در ر‌قا‌بتهای المپیک نیز، خاطر‌ نشان کرد: من بارها گفته‌ام تا زمانی که من در 66 کیلوگرم کشتی می گیرم به هیچ کشتی‌گیر‌ی اجازه نمی‌دهم که جای من را در المپیک و مسابقات جهانی بگیرد، اما اگر امسال هم در مسابقات جهانی نتوانستم شرکت کنم به علت سوء استفاده برخی ها بود که در مشهد اتفاقاتی برایم رخ داد و از شرایطی که آماده نبودم و از لحاظ روحی – روانی در شرایط خوبی قرار نداشتم، استفاده کردند. همچنین برخی اتفاقات دیگر دست به دست هم داد تا آن حادثه تلخ رخ دهد.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: کسانی که سد راه من شدند و باعث شدند مدال امسال جهان را از دست بدهم را هیچ وقت نمی‌بخشم. منظورم کسانی هستند که در کشتی فرنگی ادعای بزرگی می‌کنند، اما همه می بینند که همین افراد کشتی فرنگی را به چه حال و روزی انداخته‌اند.

نوروزی در ادامه با بیان این که از لحاظ روحی – بدنی وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: من وضعیت بسیار خوبی دارم و ان‌شا‌ء‌الله در ر‌قا‌بت‌های قهرمانی آسیا که اولین گزینشی المپیک برای من است، شرکت خواهم کرد تا بتوانم سهمیه حضور در المپیک را به دست بیاورم. اهداف زیادی دارم و می‌خواهم پس از کسب سهمیه المپیک بهترین تمرینات خود را داشته باشم و بار دیگر در المپیک افتخارآفرینی کنم.

دارنده مدال طلای المپیک لندن درباره عملکرد ضعیف تیم ‌ملی کشتی فرنگی در ر‌قا‌بت‌های قهرمانی جهان، ا‌ضافه‌ کرد‌: خودتان دیدید که تیم قهرمان جهان را به چهارم دنیا رساندند و این نشان از عملکرد ضعیف کادرفنی تیم ‌ملی دارد. کشتی‌گیر‌ان ما در 10 – 15 ثانیه پایانی در حالی که از حریفان خود جلو بودند، کشتی را واگذار کردند که این موضوع جای بحث و بررسی جدی دارد. متاسفانه ما در مسابقات جهانی اصلا در کنار تشک کوچینگ نداشتیم و مربیان تیم ‌ملی هیچ کدام نمی‌توانستند به خوبی کشتی‌گیر‌ان را هدایت کنند. سال گذشته هم اگر من خودم را جمع و جور نمی کردم در دور دوم و سوم اوت شده بودم، چرا که هیچ ارتباط احساسی و دوستی بین کادرفنی تیم ‌ملی و کشتی‌گیر‌ان برقرار نبود. حمید سوریان که راحت هر ساله همه کشتی‌گیر‌ان را شکست می‌دهد و قهرمان جهان می‌شود اصلا روی اعصاب خود در مسابقات امسال تمرکزی نداشت و کاملا آشفته به نظر می رسید که همین امر به عملکرد ضعیف کادرفنی و ارتباط ضعیف میان آنها و کشتی‌گیر‌ان باز می‌گردد.

وی افزود: زمانی که محمد بنا تیم را رها کرد و رفت نباید تیم قهرمان المپیک را به هر کسی می دادیم. باید چهار پیشکسوت، مدیر و رییس فدراسیون می‌نشستند و بهترین گزینه ممکن را پس از بحث و بررسی گزینه‌های مختلف انتخاب می‌کرد‌ند. ما نفرات بسیار بهتری از مجموعه کادرفنی فعلی در کشتی فرنگی داشتیم. مثلا حسن رنگرز می‌توانست به عنوان سرمربی به تیم ‌ملی خدمت کند، چرا که او از افتخارآفرینان کشتی ایران است و نفراتی همچون اسفندیاری‌فرها، حضرتی و نوربخش نیز می‌توانستند به عنوان کمک در کنار او باشند تا تیم ‌ملی کشتی فرنگی به این حال و روز نیفتد. کار ما نسبت به تیم‌های دیگر صد پله بیشتر است، چرا که تیم ‌ملی کشتی فرنگی ایران متلاشی شده است و وضعیت روانی ملی‌پوشان افتضاح است.

نوروزی در ادامه گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره دعوت فدراسیون کشتی از محمد بنا برای به دست گرفتن سرمربیگری تیم ‌ملی کشتی فرنگی، خاطر‌ نشان کرد: دست فدراسیون کشتی درد نکند که از او دعوت به عمل آورد تا در این 10 – 11 ماه مانده به المپیک بیاید و تیم را جمع و جور کند. ما فرصت بسیار کمی در اختیار داریم و باید خیلی زودتر تمرینات از سر گرفته شود و وضعیت روحی – روانی تیم نیز بهبود پیدا کند، چرا که اگر این اقدامات صورت نگیرد نمی توانیم به کسب مدال در المپیک خوش بین باشیم. به‌ هر‌ حال دست شورای فنی و رییس فدراسیون درد نکند که در این اوضاع و احوال تصمیم بسیار جدی گرفته‌اند و بنا را دعوت کرده‌اند تا به تیم ‌ملی باز گردد. از آنها می‌خواهم حالا که او را می آورند در کنارش باشند و همه جوره از او حمایت کنند. بنا علاوه بر این که کوچینگ خوبی محسوب می‌شود و می‌تواند در مسابقات مهم بهترین راهنمایی‌ها را به کشتی‌گیر‌ان کند، بودنش از لحاظ روحی – روانی به تیم ‌ملی کمک زیادی خواهد کرد. متاسفانه برخی به او برچسب این که گلخانه‌ای کار می‌کند را زده‌اند، اما به طور مثال نفر دوم من در تیم ‌ملی محمد پاپی بود که بنا او را پنج بار به قهرمانی آسیا برد، اما هر پنج بار اوت شد. خب وقتی این نتایج را می دید می‌گفت من چطور می‌توانم به این کشتی‌گیر اعتماد کنم و او را به مسابقاتی همچون جهانی اعزام کنم. یا وقتی می دیدید که کشتی‌گیر‌ان در جام یادگار امام (ره) کنار می‌روند مسلم بود که نمی‌توانست به آنها اعتمادی داشته باشد، اما یکسری کارشناسان در کشتی حضور دارند که ادعایشان می‌شود که 30 سال کار کارشناسی کرده ‌اند اما نمی‌توانند تحلیل درستی از مسائل داشته باشند و دست به انتقادات ناعادلانه می‌زنند.

دارنده مدال نقره مسابقات 2014 جهان درباره عملکرد زیدوند در مسابقات جهانی و حذف از این ر‌قا‌بت‌ها در همان دور نخست، تصریح کرد: من نمی‌توانم درباره او نظری بدهم، اما در مورد خودم این را می گویم که بهترین 66 کیلوگرم ایران هستم و تا زمانی که هستم این را ثابت می‌کنم و حاضرم با هر کشتی گیری که ادعای پوشیدن دوبنده تیم ‌ملی را دارد اعم از انتخابی و غیره سرشاخ شوم و او را شکست دهم.

نوروزی در پایان درباره ماموریتی که فدراسیون کشتی پس از محرومیتش از کشتی به او داد و او را روانه شهرهای مختلف کرد تا به کشتی‌گیر‌ان نوجوان آموزش دهد، ا‌ضافه‌ کرد‌: من این کار را بسیار دوست داشتم، چرا که افتخار می‌کنم هر چیزی را که یاد گرفته‌ام در اختیار نو‌جو‌ا‌نان و جوانان این سرزمین قرار دهم. امیدوارم که کشتی ایران در جایگاهی بایستد که همواره افتخارآفرین باشد و نفراتی در تیم ‌ملی حضور داشته باشند که استحقاق پوشیدن دوبنده تیم ‌ملی را داشته باشند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. soroush

    امیدوارم همشهری قهرمانمون دوباره بتونه به اون دوران اوج خودش برگرده و افتخار افرینی کنه و ایدوارم بدونه هنوز فراموشش نکردیم و پشتشیم

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *