برگزاری اجلاسیه وزیران گردشگری کشورهای ACD در شیراز

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: مهرماه امسال نخستین اجلاس کارشناسان ارشد و وزیران گردشگری کشورهای ACD در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش شیراز۱۴۰۰ و به نقل از ایسنا، مصیب امیری سه‌شنبه ۲۳ تیر در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس گفت: در این اجلاس کارشناسان و وزیران گردشگری ۳۲ کشور جهان شرکت خواهند کرد.

وی در خصوص اهداف برپایی این اجلاس گفت: ارتقاء مناسب حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و فناوری در ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی، اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه‌های مختلف شامل گردشگری، کشاورزی و انرژی، بین این کشورها از جمله اهداف برپایی این اجلاس است.

امیری همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین جشنواره گردشگری فارس در یک نگاه، خبر داد و گفت: این جشنواره نیز نیمه دوم شهریورماه در شیراز برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: در این جشنواره تلاش می‌شود تمام جاذبه‌ها و توانمندی‌های گردشگری فرهنگی، مذهبی و تاریخی استان فارس، معرفی شود.

امیری اضافه کرد: تحرک بخشی درون استانی و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی شهرستان‌ها و باور توانمندی‌های فرهنگی، همچنین جذب حداکثری گردشگران با کمک بخش خصوصی، از جمله اهداف برپایی این جشنواره است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه تشکیل دبیرخانه نخستین اجلاس وزیران کشورهایACD برای انجام برنامه‌ریزی و پیش‌بینی و تامین هزینه‌ها، تصویب شد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

  1. mahtabjoon

    امیدواریم مسئولان استان به ویژه مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با داشتن برنامه های دقیق و از پیش مطالعه شده از این فرصت تاریخی برای ایجاد جهش در روند توسعه گردشگری استان و شیراز بهره کافی را ببرند، اگر چه با توان مدیریتی فعلی ضعیف این اداره کل چنین انتظاری خیلی به جا نیست….
    افسوس

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *