برگزاري اجلاسيه وزيران گردشگري كشورهاي ACD در شيراز

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان فارس گفت: مهرماه امسال نخستين اجلاس كارشناسان ارشد و وزيران گردشگري كشورهاي ACD در شيراز برگزار مي‌شود.

به گزارش شیراز1400 و به نقل از ایسنا، مصيب اميري سه‌شنبه 23 تير در جلسه كارگروه ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس گفت: در این اجلاس کارشناسان و وزیران گردشگری 32 کشور جهان شركت خواهند كرد.

وي در خصوص اهداف برپایی این اجلاس گفت: ارتقاء مناسب حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و فناوری در ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی، اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه‌های مختلف شامل گردشگری، کشاورزی و انرژی، بین این کشورها از جمله اهداف برپایی این اجلاس است.

اميري همچنين از برنامه‌ريزي براي برگزاري نخستين جشنواره گردشگري فارس در يك نگاه، خبر داد و گفت: اين جشنواره نيز نيمه دوم شهريورماه در شيراز برگزار خواهد شد.

مديركل ميراث فرهنگي فارس گفت: در اين جشنواره تلاش مي‌شود تمام جاذبه‌ها و توانمندي‌هاي گردشگري فرهنگي، مذهبي و تاريخي استان فارس، معرفي شود.

اميري اضافه كرد: تحرک بخشی درون استانی و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی شهرستان‌ها و باور توانمندی‌های فرهنگی، همچنین جذب حداکثري گردشگران با کمک بخش خصوصی، از جمله اهداف برپایی این جشنواره است.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه تشكيل دبيرخانه نخستین اجلاس وزیران کشورهایACD براي انجام برنامه‌ريزي و پيش‌بيني و تامين هزينه‌ها، تصويب شد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

  1. mahtabjoon

    امیدواریم مسئولان استان به ویژه مدیران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس با داشتن برنامه های دقیق و از پیش مطالعه شده از این فرصت تاریخی برای ایجاد جهش در روند توسعه گردشگری استان و شیراز بهره کافی را ببرند، اگر چه با توان مدیریتی فعلی ضعیف این اداره کل چنین انتظاری خیلی به جا نیست….
    افسوس

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *