تامين آب 7 شهرستان فارس با مشكل جدي روبرو است

مديرعامل شركت آب و فاضلاب فارس گفت: علي‌رغم تمام اقدامات و تمهيدات انجام شده، تامين آب پايدار براي حداقل 7 شهرستان استان فارس با مشكل جدي روبرو است.

به گزارش شیراز1400، محمدعلي قلندري در گفت و گو با خبرنگار ايسنا منطقه فارس، افزود: به واسطه وقوع بحران كم‌آبي در استان فارس و علي‌رغم اقدامات گسترده انجام شده، تامين آب پايدار براي شهرستان‌هاي كازرون، فسا، جهرم، فيروزآباد، داراب، فسا و مرودشت و شهرهاي حاجي‌آباد و بيضاء، با مشكلات جدي مواجه است.

قلندري يادآور شد: شركت آب و فاضلاب استان فارس در حال حاضر 82 شهر را تحت پوشش خدمات خود دارد.

وي افزود: تراكنش، تعدد و گستردگي شهرها، مشكلات زيرساختي موجود، استمرار خشكسالي‌ها و محدويت‌هاي فزاينده منابع آبي استان و تنگناهاي مالي شركت، طول زياد شبكه‌هاي فرسود ه و خطوط انتقال منجر به افزايش هزينه‌هاي نگهداري و استهلاك تأسيسات آب استان فارس شده است.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب فارس خاطرنشان كرد: هم‌اكنون وقوع بحران كم‌آبي در فارس به‌شكلي است كه علي‌رغم اقدمات گسترده نظير ترويج فرهنگ مصرف بهينه، كاهش هدررفت، مديريت فشار در شبكه‌هاي توزيع، تامين آب براي برخي شهرستان‌ها و شهرها با مشكل مواجه است.

قلندري تصريح كرد: بسياري از شهرها در حال حاضر درگير بحران كم‌آبي شده‌اند و بسياري نيز در نقطه سر به سر تامين و مصرف آب قرار دارند.

وي با تأكيد بر اينكه هر گونه خللي در تاسيسات و منابع  موجود باعث بروز تنش آبي در شهرهاي درگير بحران كم‌آبي خواهد شد، گفت: با روند فعلي مصرف شهروندان و كاهش سطح آب در منابع موجود و با توجه به افزايش گرما، احتمال افزايش شهرهاي بحراني دور از انتظار نخواهد بود.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب فارس، حفر و تجهيز چاه، اجراي خط انتقال، خريد چاه كشاورزي، ساخت مخزن، اصلاح و بازسازي شبكه و تاسيسات را از مجموعه اقدمات آن شركت جهت عبور از بحران كم‌آبي كوتاه مدت در شهرهاي درگير برشمرد.

قلندري با بيان اينكه اين اقدامات در 25 شهر فارس در حال اجرا است، ابراز اميداوري كرد با همراهي مردم و مديريت صحيح منابع آبي و صرفه جويي شاهد بهبود فرايند كم‌آبي در شهرهاي درگير بحران آب باشيم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *