بنزین یورو ۴ تا پایان سال در شیراز توزیع می‌شود

معاون منابع انسانی محیط زیست فارس با اشاره به اینکه سوخت نامناسب یکی از دلایل آلودگی هوا است، گفت: تعهداتی مبنی بر توزیع بنزین یورو ۴ در شیراز تا پایان سال ۹۳ داده شده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ و به نقل از تین نیوز، محسن جعفرنژاد با اشاره به روز هوای پاک اظهار داشت: برای مقابله با آلودگی هوا باید منشا آن شناسایی شود و ۷۵ درصد آلودگی ناشی از تردد خودرو‌ها است.
160878_510
وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ هزارخودرو و ۶۰ هزار موتورسیکلت در شیراز تردد می‌کنند، گفت: توزیع گازوئیل کم‌گوگرد از ابتدای تیرماه آغاز شده و بنا است که تا پایان سال ۹۳ نیز بنزین یورو ۴ در شیراز توزیع شود.

جعفرنژاد با بیان اینکه صنایع درون شهری یکی از مهم‌ترین آلاینده‌ها هستند، افزود: صنایع آلاینده درون شهری مانند روغن نباتی باید هر چه سریع‌تر منتقل شوند و اگر به بحث آمایش سرزمین و مکان‌یابی واحدهای صعنتی دقت نشود، آلودگی هوا افزایش می‌یابد.

معاون منابع انسانی محیط زیست فارس با اشاره به نقش ریزگرد‌ها در آلودگی هوا خاطرنشان کرد: ۲۰ استان کشور درگیر ریزگرد‌ها هستند که خوشبختانه در فارس مقطعی و در برخی از فصول خاص رخ می‌دهد و خشکی تالاب‌ها عامل اصلی این ریزگرد‌ها است.

وی با بیان اینکه در بسیاری ازموارد نیاز به سدسازی نبوده است، تصریح کرد: ۱۰ تالاب عمده فارس که می‌توانست مانع ریزگرد‌ها شود به دلیل این سدسازی‌ها و مصرف زیاد آب در کشاورزی خشک شده است.

جعفرنژاد بیان کرد: متولی هوا و محیط زیست سالم تنها به عهده اداره محیط زیست نیست و همه دستگاه‌ها مکلف هستند که در این بحث کمک کنند ولی بهترین راه حل استفاده از توان و ظرفیت مردم است.

معاون انسانی محیط زیست فارس اظهار داشت: امسال برای روز هوای پاک برنامه‌ریزی شده و برگزاری مراسم پیاده‌روی، نصب چادر در سطح شهر برای اطلاع‌رسانی، بازدید از شهرک‌ها و واحدهای صنعتی و پیام‌های رادیویی ازجمله برنامه‌های محیط زیست فارس بوده است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

5 نظر

 1. دوربین مداربسته شیراز

  شیراز هنوز از نظر الودگی هوا از شهر های دیگه تو وضعیت خیلی بهتری به سر می بره … امیدوارم که مسئولین قبل از خراب تر شدن اوضاع الودگی هوای شیراز فکری به حال این شهر رو به رشد بکنن.
  ممنونم به خاطر به اشتراک گذاری این خبر . خوشحال کننده بود

  پاسخ
 2. امیرم

  بالا رفتن کیفیت بنزین مصرف سوخت رو کمتر خواهد کرد و در نتیجه الودگی هوا هم کمتر خواهد شد . استهلاک ماشینها هم کمتر خواهد شد مخصوصا ماشینهای خارجی که برای بنزین یورو ۴ طراحی شده اند .

  پاسخ
 3. شیرازی اصیل

  طبق وعده ای که گزارشش رو هم شما گذاشتید قرار بود بنزین یورو ۴ از آذر وارد شیراز بشه البته چون هیچوقت نشده وعده ی مسئولین سر موقع عملی بشه دوباره وعده ی آخر سال رو دادن.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *