مرکز شیراز‌شناسی، میزبان پنجشنبه بازار و جمعه بازار دائمی صنایع دستی

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز از آغاز به کار نخستین پنجشنبه بازار و جمعه بازار دائمی صنایع دستی در مرکز شیراز‌شناسی خبر داد.images [800x600]

به گزارش شیراز۱۴۰۰ و به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز، محمد فرخ‌زاده در مراسم افتتاح نخستین پنجشنبه بازار و جمعه بازار صنایع دستی و هنرهای سنتی اظهار اشت: ما عرصه را برای هنرمندان و هنردوستان شهر فراهم کردیم اما رونق آن باید توسط دستگاه‌های متولی، اتحادیه‌ها و بخشی از شهروندان پیگیری شود و به ویژه نقش رسانه‌ها در این حوزه می‌تواند بسیار موثر واقع شود که در این میان وظیفه صدا و سیما از بقیه دستگاه‌ها سنگین‌تر است.

وی افزود: ایجاد اشتغال مولد، قرار گرفتن صنایع دستی در سبد خانوار، انتقال فرهنگ و آموزش صنایع دستی به نسل جوان و نوجوان و… از جمله آثار و برکات راه اندازی این بازار در شهر ما خواهد بود.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره به فعالیت ۱۸ انجمن همیار شهرداری در مرکز شیراز‌شناسی گفت: باید شیراز را در قالب یک فرآیند اجتماعی و با مشارکت مردمی اداره کنیم.

مدیر زیارتی و امور گردشگری معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز نیز راه اندازی این بازار را در راستای حمایت از هنر و هنرمندان عنوان کرد و اظهار داشت: به منظور تولید و حفظ هنر و صنایع دستی استان فارس و شیراز تصمیم به ایجاد این بازار هفتگی در یکی از شلوغ‌ترین بوستان‌های شهر گرفتیم.

جواد غریب‌زاده با اشاره به اینکه این فضا بصورت رایگان در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می‌گیرد، گفت: دارا بودن کارت صنعتگری، عضویت در اتحادیه‌های مرتبط، دارا بودن کارگاه و یا توانایی برگزاری کارگاه و آموزش در این بازار از جمله شرایط در اختیار قرار دادن این فضا به هنرمندان است.

وی از اعلام آمادگی ۵۰ هنرمند در این زمینه خبر داد و خاطرنشان کرد: این بازار با ۳۰ غرفه در رشته‌های مجسمه سازی، قلم زنی، سفالگری، لباسهای سنتی، می‌ناکاری، طراحی و… کار خود را آغاز کرده که پیش بینی می‌کنیم، استقبال از آن در هفته‌های آتی بیشتر شود.

غریب‌زاده اظهار داشت: ۱۲۰ رشته صنایع دستی و هنرهای سنتی در استان فارس و شهر شیراز وجود دارد که تعداد ۸۰ رشته فعال و متاسفانه ۴۰ رشته نیمه فعال و در حال از بین رفتن است که امیدواریم با اینگونه اقدامات، این هنر‌ها احیا شوند.

پنجشنبه بازار و جمعه بازار صنایع دستی و هنرهای سنتی از ساعت ۱۸ تا ۲۳ هر هفته در مرکز شیراز‌شناسی واقع در بلوار بعثت، بوستان بعثت دایر است.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعات اداری با شماره ۶۴۸۹۳۳۹ مرکز شیراز‌شناسی تماس حاصل فرمایند.

«نظرات، فقط به صورت نوشتار پارسی و مرتبط با موضوع منتشر می‌شوند»
«با ورود به این لینک، وارد قسمت بحث آزاد شوید»

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. سعید شیرازی

  مردم که بچه نیستن…
  برای درآمد زاییشه فقط..
  از ذره ذره پارکها شهرداری داره پول در میاره…
  براشم مهم نیست که چهره پارکها چه شکلی بشه

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *