انجام عمل پیوند همزمان کبد و کلیه برای اولین بار در شیراز

نخستین عمل پیوند همزمان کبد و کلیه برای یک کودک هشت ساله در شیراز انجام شد. تیم جراحی پیوند اعضای بیمارستان نمازی شیراز طی یک عمل چهار و نیم ساعته و در یک جراحی نادر، همزمان کبد و کلیه را به یک کودک هشت ساله پیوند زدند.

به گزارش شیراز۱۴۰۰،‌ دکتر سامان نیک اقبالیان، فوق تخصص جراحی پیوند کلیه و کبد در این بیمارستان، در همین رابطه گفت: هم اکنون مرکز آموزشی درمانی نمازی شیراز بعنوان سومین مرکز فعال در دنیا با انجام اعمال جراحی های متعدد پیوند توانسته ازمراکز پیوند اروپایی پیشی بگیرد و به لحاظ تخصصی و متمرکز شدن در انجام اعمال پیوند های نادر پس از یک مرکز پیوند در آمریکا و مرکز پیوند اسپانیا مقام سوم جهان را بدست آورد.

اولین پیوند کلیه در جهان در سال ۱۹۵۰ و اولین پیوند کبد جهان ۱۹۶۵، هر دو در ایالات متحده آمریکا انجام شد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. Rose

    کاش میشد ساختمون بیمارستان نمازی و کلا بیمارستانهای قدیمی شیراز که خیلی هم معتبر هستن و مطرح، و حتی از کشورهای دیگه مراجعه کننده دارن، از این وضعیت دربیان و بازسازی بشن.و یا یه مدت هرکدوم به جای دیگه منتقل بشن تا بشه ساختمون جدید و خیلی بزرگتر که جوابگوی این حجم وسیع مراجعه کننده باشه، به جاشون احداث کرد با معماری جدید و مدرن و زیباشناختی و طبق استانداردهای جهانی…

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *