گزارش تصویری: عملیات اجرایی خیابان غذای شیراز

مهندس جواد بهادری گفت: عملیات اجرایی خیابان مشکین فام برای ایجاد خیابان غذا آغاز شده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز: مهندس جواد بهادری با اشاره به یکی از راهکارهایی که در سطح تاکتیکی مطرح است و بسیاری از شهرها برای ارتقاء کیفیت فضاها و افزایش تعاملات اجتماعی از آن بهره می‌گیرند، خیابان خوراکی‌ها می باشد، گفت: خیابان مشکین‌فام باتوجه به پتانسیل‌های محیطی از جمله مجاورت با بوستان آزادی، وجود بازار انقلاب و سابقه آن در تولید غذاهای خیابانی و همچنین نداشتن نقش عمده جابجایی ترافیکی در این محور، یکی از گزینه‌های مدیریت شهری جهت ایجاد خیابان غذا است.
وی افزود: خیابان خوراکی‌ها یا خیابان غذا به  فضاهایی گفته می‌شود که عمدتاً برای غذا خوردن با اولویت حداکثری عابر پیاده مورد استفاده قرار می‌گیرد که این حضور مردمی در کنار یکدیگر موجب کیفیت‌های فضایی، نظیر سرزندگی، ماندگاری و حیات شبانه در این مکان ها شده و تعاملات اجتماعی که کلید اصلی ایجاد فضای شهری است، ارتقاء پیدا خواهد کرد.
مهندس جواد بهادری اضافه کرد: شهرداری کلان شهر شیراز با درک اهمیت این موضوع و با هدف ارتقاء کیفیت‌های فضای شهری، اقدام به تهیه برنامه‌راهبردی زندگی پیاده در شیراز کرده است که این برنامه به دنبال ایجاد و ارتقاء کیفیت‌های مذکور در شهر شیراز است.
معاون شهرسازی و معماری یادآور شد: وجود محدوده‌ها و خیابان‌های مخصوص عابر پیاده یکی از شاخص‌های توسعه شهری بوده و جاذبه‌ جدیدی برای شهروندان شیرازی و گردشگران بوجود می آورد.
بهادری در پایان اعلام کرد: محدوده های پیاده، بسته به نوع ظرفیت و پتانسیل‌های محلی، می‌توانند نقش‌های گوناگونی بخود بگیرند که عمده‌ی هدف از ایجاد آن‌ها ارتقاء کیفیت‌های فضایی در عصر کمیت‌ها است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *