شناسایی و دستگیری عامل انتشار شایعه ویروس کرونا در شیراز

ئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی عامل انتشار دهنده شایعات در خصوص ویروس کرونا در شیراز خبر داد و خاطر نشان کرد: انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم است. به گزارش شیراز۱۴۰۰، سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا گفت: طی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا استان، فردی که در شبکه های اجتماعی اقدام به ترویح شایعه و مطالب جعلی و غیر واقعی مبنی بر ورود ویروس کرونا به شیراز و بستری شدن چند بیمار مبتلا به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های شیراز منتشر کرده بود، شناسایی و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی با اشاره به اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان مبنی بر خلاف واقع و کذب بودن این مطالب و ایجاد نگرانی برای شهروندان گفت: اقدام این فرد از مصادیق بارز تشویش اذهان عمومی بوده است که در همین راستا هویت متهم توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی شد و پس از هماهنگی با مقام قضایی نسبت به معرفی وی به مقام قضایی اقدامات لازم صورت گرفت.

این مقام انتظامی افزود: از عموم هموطنان انتظار می‌رود، جهت اطلاع از صحت و سقم اخبار به خبرگزاری های معتبر و روابط عمومی یا واحد رسمی پاسخگوی سازمان های مرتبط با این موضوع مراجعه کنند و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها خودداری کنند.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه انتشار چنین شایعاتی در فضای مجازی برابر قانون، جرم و مرتکبین قابل مجازات هستند، افزود: عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *