تقدیم لایحه بودجه ۴۳۰۰ شهرداری شیراز در سال ۹۹

بودجه پیشنهادی شهرداری شیراز برای سال آینده با ۳۳ درصد افزایش در مقایسه با بودجه امسال به شورای شهر ارائه شد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، شهردار شیراز لایحه بودجه سال آینده شهرداری را به شورای شهر تقدیم کرد.
این لایحه در دو بخش هزینه و درآمد با ۶ محور به میزان۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است. شهردار شیراز گفت: در بودجه سال آینده بر رعایت عدالت، توسعه زیرساخت‌ها، توسعه عبور و مرور و شبکه حمل و نقل، ایمنی شهر در برابر زلزله و حوادث، حفظ و صیانت از باغ‌ها در توسعه فضای سبز، حفاظت از بافت تاریخی شهر و ساماندهی سیما و منظر شهری، کاهش و رفع آلودگی هوا و آلودگی زیست محیطی، سلامت اجتماعی، سبک زندگی و حفظ بهداشت روان تاکید شده است.
وی اعتبار بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال آِینده را هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان معادل ۳۰ درصد هزینه‌های جاری و ۳ هزار میلیارد تومان معادل ۷۰ درصد هزینه‌های عمرانی دانست و اظهار داشت: هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه‌های ساختمانی (۳۵ درصد)، ۶۲۰ میلیارد تومان درآمد‌های پایدار (۱۴ درصد)، وام (۹ درصد)، اوراق مشارکت به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان (۷ درصد)، فروش دارایی و املاک ناشی از تفکیک پروژه‌های اوراق مشارکت معادل ۸۴۱ میلیارد تومان و سایر ردیف‌های درآمدی به میزان ۷۳۹ میلیارد تومان مربوط به بخش درآمد هستند.
بودجه پیشنهادی شهرداری شیراز برای سال آینده با ۳۳ درصد افزایش در مقایسه با بودجه امسال است.
سهم بودجه پیشنهادی حوزه‌های مختلف شهری به ترتیب: حمل و نقل و ترافیک: هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان، محیط زیست، سلامت و ایمنی: ۴۵۰ میلیارد تومان، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری: ۱۹۵ میلیارد تومان، اقتصاد و مالی: ۹۴۹ میلیارد تومان، خدمات مدیریت: ۸۶ میلیارد تومان، معماری و شهرسازی: ۱۲۰ میلیارد تومان است.
شهردار شیراز با اشاره به نوسانات قیمت ارز، گفت: هزینه‌های شهرداری شیراز پیرو این نوسانات در سال آینده با افزایش زیادی مواجه می‌شود.
وی هزینه نگهداری از کلانشهر شیراز را هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: هزینه لازم برای حوزه پسماند و حمل زباله افزون بر ۲۲۰ میلیارد تومان است.
هزینه‌های نگهداری شهر شیراز به تفکیک حوزه‌های مختلف :فضای سبز شهری: ۱۵۰ میلیارد تومان، ایمنی و آتش نشانی: ۹۱ میلیارد تومان، یارانه‌های حوزه حمل و نقل ریلی: ۱۶۹ میلیارد تومان، تسهیلات و ابنیه: ۱۵۰ میلیارد تومان است.
شهردار شیراز درخصوص سهم درآمد‌های پایدار کلانشهر شیراز بیان کرد: شهرفروشی درصورتی حذف خواهد شد که سهم درآمد‌های پایدار شهرداری در بودجه دولت افزایش پیدا کند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *