کشتی‌گیر شیرازی در پیکارهای جهانی طلایی شد

امیررضا ده‌بزرگی شامگاه شنبه در رقابت‌های کشتی فرنگی نوجوانان جهان که در شهر صوفیه بلغارستان در حال برگزاری است، نشان طلا را برگردن آویخت. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایرنا ده بزرگی که در پیکارهای جهانی صوفیه  در وزن ۴۸ کیلوگرم کشتی گرفت، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم، اولگ خلیل اُف اوکراینی را با نتیجه ۶ بر صفر  شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

این کشتی گیر شیرازی  در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر صفر مقابل علی بک امیراُف از روسیه به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد و در این مرحله هم با نتیجه هشت بر صفر،یربول کامالیف از قزاقستان را شکست داد و به دیدار نهایی ( فینال ) رفت.

ده بزرگی برای کسب نخستین مدال طلای جهانی با نتیجه سه بر یک از سد  ضیا باباشوف آذربایجانی گذشت و افتخار قهرمانی این وزن را به خود اختصاص داد.

پیشتر نیز این ورزشکار فارسی مدال طلای المپیک نوجوانان و  آسیا را در کارنامه داشت.

در پایان مسابقات پنج وزن نخست تیم ایران با ۷۰ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم های ارمنستان، آذربایجان، قزاقستان و هند به ترتیب با ۵۴، ۵۳، ۴۶ و ۴۵ امتیاز در جایگاه های دوم تا پنجم هستند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *