کشف سکه‌های اشکانی در لامرد

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به کشف تعداد قابل توجهی سکه تاریخی مربوط به دوره اشکانیان در لامرد، از کشف ۲۴۰ کیلوگرم تریاک در یک عملیات مشترک با سربازان گمنام امام زمان(ع) در شیراز خبر داد.

به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از سایت پلیس فارس، سردار احمدعلی گودرزی در خصوص کشف سکه‌های تاریخی گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان “لامرد” با کسب اطلاع از نگهداری اموال تاریخی توسط فردی در یکی از روستاهای این شهرستان، ضمن هماهنگی مقام قضایی، از محل بازرسی کردند.

گودرزی با اشاره به اینکه ماموران تعداد ۷۲۷ قطعه سکه تاریخی از محل مورد بازرسی کشف کردند، گفت: اقلام مکشوفه با حضور کارشناس میراث فرهنگی مورد ارزیابی قرار گرفت، با توجه به حکاکی های روی سکه ها، قدمت آنها، دوره اشکانیان تخمین زده شد .

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه طبق نظر کارشناسان، ارزش این سکه های تاریخی ۵ میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: یک متهم در این راستا دستگیر و به همراه اقلام مکشوفه تحویل مرجع قضائی شد.

کشف ۲۴۰ کیلو تریاک در فارس

گودرزی همچنین از کشف ۲۴۰ کیلو تریاک با همکاری مشترک مأموران انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در شیراز خبر داد و گفت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری و تعامل اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)، از محل دپو مواد مخدر در یکی از محله های شهر شیراز مطلع شدند .

وی ادامه داد: مأموران با هماهنگی قضائی، محل مورد نظر را مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه ۲۴۰ کیلو تریاک کشف شد.

فرمانده انتظامی فارس با بیان اینکه ۲ متهم در این ارتباط دستگیر شده‌اند، گفت: در این عملیات ۲ خودروی سواری نیز توقیف شده است.

احتکار ۱۵۱ تن برنج در” شیراز “

رئیس پلیس آگاهی استان فارس نیز از کشف ۱۵۱ تن برنج احتکار شده به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در “شیراز” خبر داد.

سرهنگ فرج شجاعی گفت: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی از احتکار برنج در یک انبار واقع در شیراز مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند .

وی افزود: مأموران انتظامی به همراه نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل، ۱۵۱ تن برنج احتکار شده خارجی کشف کردند .

رئیس پلیس آگاهی استان فارس با بیان اینکه ارزش برنج احتکار شده برابر نظر کارشناسان، ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این خصوص یک متهم دستگیر شد .

شجاعی افزود: بنا به اعلام مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس، این متهم نسبت به ثبت انبار در سامانه “صمت ” اقدام نکرده و مرتکب احتکار شده است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *