الکترونیکی شدن فروش بلیت اماکن گردشگری فارس

باجه های فروش الکترونیکی بلیت در اماکن شاخص گردشگری استان فارس مستقر شد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس گفت: طرح فروش الکترونیکی بلیت در اماکن تاریخی و فرهنگی، نقش مهمی در جلب رضایت بازدیدکنندگان خواهد داشت.

مصیب امیری  با بیان گستردگی ابعاد این طرح و پیاده سازی آن در قالب ۳ مرحله، افزود: در مرحله اول، گیشه‌ها و باجه های (Stand) فروش بلیت در مجموعه‌های تاریخی- فرهنگی حافظیه و سعدیه، ارگ کریم خان زند، حمام وکیل، موزه پارس، نقش رستم و مجموعه جهانی تخت جمشید و پاسارگاد مسقر شده است.
امیری اظهارداشت: در مرحله دوم، فروش بلیت از طریق وب سایت و نرم افزار تلفن همراه امکان پذیر می‌شود و در مرحله سوم، گیت‌های کنترل تردد متصل به سامانه، برای شناسایی و مکانیزه کردن کل فرآیند تهیه بلیت و کنترل ورود بازدید کنندگان در اماکن گردشگری استقرار می‌یابد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس خاطر نشان کرد: از مزایای این طرح جلوگیری از چاپ بلیت‌های کاغدی رنگی در چاپخانه مرکزی دولتی و دشواری‌های انتقال آن به مراکز استان‌ها و شهرستانها، نظارت دقیق بر سیستم فروش و عرضه بلیت، دریافت آمار‌های به روز و لحظه ای، سرعت، سهولت و حذف صف‌های طولانی تهیه بلیت و راه اندازی مراکز فروش بلیت به صورت کاملا مکانیزه و خودکار است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *