برنامه پنج‌ساله شهرداری شیراز به شورای شهر ارائه شد

شهردار شیراز در جلسه علنی شورای شهر، برنامه راهبردی توسعه پنج ساله سوم شهرداری شیراز (۹۸ تا ۱۴۰۲) را به شورای شهر تقدیم کرد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، حیدراسکندر پور عصر امروز در هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، پس از تقدیم برنامه پنج ساله سوم شهرداری به شورای شهر،  اظهار داشت: در تدوین برنامه پنج ساله سوم شهرداری شیراز تلاش کرده‌ایم به گونه‌ای عمل کنیم که این برنامه اجرایی باشد و با اجرای فرایند کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها شاهد افزایش درآمد پایدار باشیم.

وی با بیان اینکه تدوین سند نظام جامع ارزیابی عملکرد در همه بخش‌های شهرداری و ارتقای کیفیت اجرای پروژه‌ها در طول این برنامه در اولویت است، افزود: همچنین زیست پذیری، شفافیت، کاهش نابرابری، توسعه عدالت محوری و حرکت به سوی حکمروایی خوب شهری از اهداف این برنامه است که پس از تصویب در شورای شهر و ابلاغ آن به شهرداری، گام مثبتی در جهت توسعه آینده شیراز است.

شهردار شیراز با بیان اینکه این برنامه با لحاظ شرایط اقتصادی جاری کشور و محدودیت های مدیریت یکپارچه شهری تدوین شده است، افزود: برنامه پنج ساله سوم شهرداری برای چهار شرایط متفاوت درآمدی و اقتصادی پنج ساله آینده شامل خیلی بدبینانه به میزان ۱۸ هزار میلیارد تومان، بدبینانه، میانه و خوش بینانه به میزان ۲۷ هزار میلیارد تهیه و تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه لایحه برنامه پنج ساله شهرداری شیراز در محورهای فرهنگی و اجتماعی، اقتصاد شهری، محیط زیست و سلامت، کالبدی و حمل و نقل و ترافیک و مدیریت شهری تنظیم شده است، گفت: در این برنامه از سطح راهبرد تا انجام پروژه برنامه ها تدوین و طبق آن تمام پروژه‌های حوزه‌های مختلف شهری مشخص شده است که پس از تصویب شورای شهر عملیاتی می‌شود.

شهردار شیراز اتکا بر ارزش‌ها و قابلیت های شیراز را یکی از نقاط قوت این برنامه دانست و افزود: برنامه پنج ساله سوم شهرداری در بخش‌های مختلف قابلیت پایش و سنجش را دارد و می‌توان آن را در سطوح مختلف ارزیابی کرد، این ویژگی از جمله تفاوت‌های برنامه پنج ساله سوم با برنامه‌های پیشین است.

به گزارش تسنیم، اعضای شورا با یک فوریت لایحه شهرداری شیراز مبنی بر عوارض صدور پروانه ساختمانی، عوارض تراکم ساختمانی، عوارض تجاری و عوارض غیر مسکونی موافقت کردند و برای بررسی کارشناسی به کمیسیون معماری وشهرسازی و کمیسیون برنامه و بودجه شورا ارجاع داده شد.

همچنین اعضای شورای اسلامی با یک فوریت لایحه ‌ شهرداری شیراز مبنی بر جدول یک درصد قیمت فروش هرمترمربع زمین(B)، جدول قیمت فروش هرمترمربع اپارتمان(BP) و جدول قیمت هرمترمربع خدمات تجاری ملاک عمل سال ۱۳۹۸ موافقت کردند و به منظور بررسی بیشتر کارشناسی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع داده شد.

در این جلسه، اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بررد ایراد هیئت تطبیق مصوبات به پیشنهاد اصلاح مصوبه ای در رابطه با نشریه هفته نامه شهر راز شهرداری شیراز اصرار کردند.

در صحن علنی امروز عصر شورای شهر شیراز ، اعضای شورا با یک فوریتی طرح جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر کمک به تیم فوتسال لبنیات ارژن شیراز موافقت کردند وبه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای بررسی کارشناسی ارجاع داده شد.

لایحه پیشنهادی شهرداری شیراز نیز مبنی بر سند راهبردی فضایی توسعه اقتصادی شهر شیراز برپایه اقتصاد مقاومتی- با محوریت شهرداری شیراز به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.

در این جلسه همچنین لایحه شهرداری شیراز مبنی بر پیشنهاد افزایش نرخ ورودی خودروها به میدان مرکزی میوه و تره بار تصویب شد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *