بارندگی در فارس از مرز ۱۰۰ میلیمتر گذشت

از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۲.۹ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته ۱۸۰ درصد افزایش یافته است.  به گزارش شیراز۱۴۰۰ به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، براساس آمار بارندگی ایستگاه‌های هواشناسی استان فارس از ابتدای سال جاری تا ساعت ۹:۳۰ پانزدهم دی‌ماه ۱۰۲٫۹ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته (۳۶٫۷ میلیمتر) ۱۸۰ درصد و در مقایسه مدت مشابه در بلند مدت (۱۰۱٫۹ میلیمتر) یک درصد افزایش داشته است.

میزان بارش شهرهای استان فارس در سال زراغی ۹۷

در بارش اخیر اقلید (۲۱٫۷ میلیمتر) پربارش‌ترین و فسا (۰٫۴ میلیمتر) کم‌بارش‌ترین نقطه فارس بوده‌اند و استهبان، جهرم، خنج، داراب، زرین‌دشت، لار، لامرد و نی‌ریز نیز سهمی از بارش‌ها این سامانه اخیر نبرده‌اند. در مجموع استان فارس در بارش اخیر ۴٫۹ میلیمتر بارندگی داشته است.

همه شهرستان‌های فارس با افزایش بارندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو بوده‌اند؛ اما در مقایسه با مدت مشابه در بلند مدت ۱۶ نقطه فارس با افت بارندگی و ۱۲ نقطه فارس با افزایش بارندگی روبه‌رو بوده‌اند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

 1. ارام شیراز

  بارندگی در فارس از مرز ۱۰۰ میلیمتر گذشت
  از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۲.۹ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته ۱۸۰ درصد افزایش یافته است.
  دی ۱۳۹۷ – ۱۶:۴۳ استانها فارس
  بارندگی در فارس از مرز ۱۰۰ میلیمتر گذشت
  به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، براساس آمار بارندگی ایستگاه های هواشناسی استان فارس از ابتدای سال جاری تا ساعت ۹:۳۰ پانزدهم دی ماه ۱۰۲٫۹ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته (۳۶٫۷ میلیمتر) ۱۸۰ درصد و در مقایسه مدت مشابه در بلند مدت (۱۰۱٫۹ میلیمتر) یک درصد افزایش داشته است.

  در بارش اخیر اقلید (۲۱٫۷ میلیمتر) پربارش ترین و فسا (۰٫۴ میلیمتر) کم بارش ترین نقطه فارس بوده اند و استهبان، جهرم، خنج، داراب، زرین دشت، لار، لامرد و نی ریز نیز سهمی از بارش ها این سامانه اخیر نبرده اند. در مجموع استان فارس در بارش اخیر ۴٫۹ میلیمتر بارندگی داشته است.

  از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون شهرستان سپیدان (۳۱۸٫۴ میلیمتر)، ممسنی (۲۷۶٫۷ میلیمتر) و کازرون (۲۲۳٫۷ میلیمتر) شهرک گلستان شیراز (۲۰۰ میلیمتر) بیشترین میزان بارندگی و شهرستان آباده (۲۹٫۳ میلیمتر)، نی ریز (۳۷٫۹ میلیمتر) و فسا (۴۱٫۸ میلیمتر) کم ترین میزان بارندگی را در بین شهرستان های فارس داشته اند.

  از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون تنها در ۱۰ نقطه فارس میزان بارندگی بالای ۱۰۰ میلی متر بوده و در ۵ نقطه فارس میزان بارندگی ها به ۵۰ میلی متر هم نرسیده است.

  همه شهرستان های فارس با افزایش بارندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روبه رو بوده اند؛ اما در مقایسه با مدت مشابه در بلند مدت ۱۶ نقطه فارس با افت بارندگی و ۱۲ نقطه فارس با افزایش بارندگی روبه رو بوده اند.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *