بارندگی در فارس از مرز ۱۰۰ میلیمتر گذشت

از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۲.۹ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته ۱۸۰ درصد افزایش یافته است.  به گزارش شیراز۱۴۰۰ به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، براساس آمار بارندگی ایستگاه‌های هواشناسی استان فارس از ابتدای سال جاری تا ساعت ۹:۳۰ پانزدهم دی‌ماه ۱۰۲٫۹ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته (۳۶٫۷ میلیمتر) ۱۸۰ درصد و در مقایسه مدت مشابه در بلند مدت (۱۰۱٫۹ میلیمتر) یک درصد افزایش داشته است.

میزان بارش شهرهای استان فارس در سال زراغی ۹۷

در بارش اخیر اقلید (۲۱٫۷ میلیمتر) پربارش‌ترین و فسا (۰٫۴ میلیمتر) کم‌بارش‌ترین نقطه فارس بوده‌اند و استهبان، جهرم، خنج، داراب، زرین‌دشت، لار، لامرد و نی‌ریز نیز سهمی از بارش‌ها این سامانه اخیر نبرده‌اند. در مجموع استان فارس در بارش اخیر ۴٫۹ میلیمتر بارندگی داشته است.

همه شهرستان‌های فارس با افزایش بارندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو بوده‌اند؛ اما در مقایسه با مدت مشابه در بلند مدت ۱۶ نقطه فارس با افت بارندگی و ۱۲ نقطه فارس با افزایش بارندگی روبه‌رو بوده‌اند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. ارام شیراز

  بارندگی در فارس از مرز ۱۰۰ میلیمتر گذشت
  از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۲.۹ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته ۱۸۰ درصد افزایش یافته است.
  دی ۱۳۹۷ – ۱۶:۴۳ استانها فارس
  بارندگی در فارس از مرز ۱۰۰ میلیمتر گذشت
  به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، براساس آمار بارندگی ایستگاه های هواشناسی استان فارس از ابتدای سال جاری تا ساعت ۹:۳۰ پانزدهم دی ماه ۱۰۲٫۹ میلیمتر باران در فارس باریده که در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته (۳۶٫۷ میلیمتر) ۱۸۰ درصد و در مقایسه مدت مشابه در بلند مدت (۱۰۱٫۹ میلیمتر) یک درصد افزایش داشته است.

  در بارش اخیر اقلید (۲۱٫۷ میلیمتر) پربارش ترین و فسا (۰٫۴ میلیمتر) کم بارش ترین نقطه فارس بوده اند و استهبان، جهرم، خنج، داراب، زرین دشت، لار، لامرد و نی ریز نیز سهمی از بارش ها این سامانه اخیر نبرده اند. در مجموع استان فارس در بارش اخیر ۴٫۹ میلیمتر بارندگی داشته است.

  از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون شهرستان سپیدان (۳۱۸٫۴ میلیمتر)، ممسنی (۲۷۶٫۷ میلیمتر) و کازرون (۲۲۳٫۷ میلیمتر) شهرک گلستان شیراز (۲۰۰ میلیمتر) بیشترین میزان بارندگی و شهرستان آباده (۲۹٫۳ میلیمتر)، نی ریز (۳۷٫۹ میلیمتر) و فسا (۴۱٫۸ میلیمتر) کم ترین میزان بارندگی را در بین شهرستان های فارس داشته اند.

  از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون تنها در ۱۰ نقطه فارس میزان بارندگی بالای ۱۰۰ میلی متر بوده و در ۵ نقطه فارس میزان بارندگی ها به ۵۰ میلی متر هم نرسیده است.

  همه شهرستان های فارس با افزایش بارندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته روبه رو بوده اند؛ اما در مقایسه با مدت مشابه در بلند مدت ۱۶ نقطه فارس با افت بارندگی و ۱۲ نقطه فارس با افزایش بارندگی روبه رو بوده اند.

  پاسخ
 2. ارام شیراز

  تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ – ۱۳:۳۸
  فارس » اجتماعی
  سهم فارس از سخاوت آسمان
  اداره کل هواشناسی فارس آخرین میزان بارندگی را در مناطق مختلف استان اعلام کرد.

  سهم فارس از سخاوت آسمانبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، کارشناس اداره کل هواشناسی فارس گفت: سامانه بارشی اخیر که از دیشب وارد استان شده است سبب بارش بیشترین میزان باران در شهرستان های سپیدان با ۴۰، کازرون ۳۲ میلی متر و نور آباد ممسنی با ۲۲ میلی متر باران شد.
  علیزاده افزود: میزان بارش در مناطق مختلف فارس به شرح زیر است.
  آباده: ۵
  ارسنجان: ۶
  سهم فارس از سخاوت آسمان استهبان: ۲
  اقلید: ۹
  ایزدخواست: ۸
  بوانات: ۵
  تخت جمشید: ۶
  جهرم:۵ دهم
  خفر: ۲
  خنج:۴
  داراب:۱
  درودزن: ۲۴
  زرقان:۷
  زرین دشت: هفت دهم
  سروستان: ۲
  شیراز: ۵
  صفا شهر: ۴
  فراشبند:۱۰
  فسا: ۱
  فیروز آباد: ۹
  قیرو کارزین: ۳
  لامرد: ۲ دهم
  در شهرک گلستان شیراز هم ۱۶ میلی متر باران باریده است.
  این سامانه بارشی تا اواخر امشب، ۹ بهمن فعال است. http://www.iribnews.ir/fa/news/2341205/%D8%B3%D9%87%D9%85-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%AE%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86

  پاسخ
 3. ارام شیراز

  سهم فارس از سامانه بارشی اخیر
  هواشناسی فارس میزان بارش باران در مناطق مختلف استان فارس را تا صبح امروز اعلام کرد.

  اعلام میزان بارش باران در مناطق مختلف فارسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیرکل هواشناسی فارس گفت: بیشترین میزان بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در استان تا صبح امروز در اردکان ۴۳، درودزن ۲۵، فراشبند ۱۵، فیروزآباد ۲۶، کازرون ۳۲، اقلید ۱۱، نورآباد ممسنی ۲۲ و شهرک گلستان ۳۴ میلی متر ثبت شده است.
  دهملایی افزود: در آباده ۵، ارسنجان ۶، استهبان ۲، ایزدخواست ۸، بوانات ۵، تخت جمشید ۶، جهرم ۱، خفر ۲، خنج ۵، داراب ۱، زرقان ۹۷، زرین دشت ۱، سروستان ۳، فسا ۲، فورگ داراب ۲، قیروکارزین ۳ و لار و لامرد هم کمتر از یک میلی متر بارش باران ثبت شد.
  مدیرکل هواشناسی فارس تصریح کرد: در شیراز و صفاشهر هم ۵ میلی متر باران بارید.
  این سامانه بارشی دیشب از استان خارج شد. http://www.iribnews.ir/fa/news/2341919/سهم-فارس-از-سامانه-بارشی-اخیر

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *