اصلاح هندسی معابر و تقاطعات پرتردد منطقه ۶

شهردار منطقه ۶ گفت: اصلاح طرح هندسی معابر و تقاطعات پرتردد منطقه ۶ همچون بلوار شهید رجایی (فرهنگ شهر)، بلوار شریعتی (معالی آباد) و شهید کسایی در دستور کار قرار گرفته است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس سروی با اشاره به حجم بالای جمعیت و رشد سفرهای درون شهری در مسیرهای شریانی محدوده منطقه ۶ افزود: یکی از مطالبات شهروندان بازگشایی گره های ترافیکی و تسهیل و تسریع در تردد است. اجرا و اصلاح طرحهای هندسی معابر شهری یکی از راهکارهای روان سازی ترافیک، بالابردن سطح ایمنی و اصلاح نقاط حادثه خیز است.
وی افزود: با توجه به ترافیک در بلوار میرزای شیرازی مقابل بیمارستان کوثر، احداث کندرو این بلوار در دستور کار قرار گرفته که قسمت اول این طرح به پایان رسیده و در حال حاضر محور دوم  نیاز به تملک دارد که در دست اقدام است و به زودی عملیات عمرانی آن آغاز می شود.
شهردار منطقه ۶ خط کشی محوری، نصب علائم ترافیکی، مرمت و جانمایی المان های ترافیکی و تابلوها، اصلاح طرح هندسی تقاطع بصیرت و شهید شریفی و اصلاح موقعیت و شعاع چرخش دوربرگردان های سطح منطقه را از جمله اقدامات جهت ساماندهی ترافیک و کاهش تصادفات دانست.
مهندس سروی با تاکید بر لزوم ارتقای فرهنگ ترافیک گفت: حل معضل ترافیک مسولیتی مشترک است که بدون همکاری شهروندان لاینحل می ماند. از این رو فرهنگ صحیح رانندگی، توجه به حق وحقوق دیگران و عمل به قوانین راهنمایی و رانندگی توسط شهروندان و همچنین همکاری و هم افزایی هرچه بیشتر پلیس راهور با شهرداری می تواند تا حدود زیادی به روان سازی و حل مشکل کمک کند.
شهردار منطقه ۶ روان سازی جریان ترافیک را از اهداف اصلی مدیریت ترافیک این منطقه عنوان و خاطرنشان کرد: این اقدامات منجر به بهبود کیفیت زندگی شهری و آرامش بیشتر شهروندان می شود و به نتیجه رسیدن اقدامات مدیریت ترافیک با همکاری شهروندان و تغییر نگاه آنها به حوزه حمل و نقل عمومی میسر خواهد شد.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. امیر

    “با توجه به ترافیک در بلوار میرزای شیرازی مقابل بیمارستان کوثر، احداث کندرو این بلوار در دستور کار قرار گرفته که قسمت اول این طرح به پایان رسیده و در حال حاضر محور دوم نیاز به تملک دارد که در دست اقدام است و به زودی عملیات عمرانی آن آغاز می شود”
    مطمئن هستید تملک برای کندرو، در دست اقدام هست؟ متاسفانه اصلا صادق نیستید.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *