تاریخ : یکشنبه, ۶ فروردین , ۱۴۰۲ Sunday, 26 March , 2023

آخرین اخبار

فرهنگ و هنر بهترین ابزار برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی است وعده نصب تابلو روزشمار پروژه های شهرداری شیراز عملی نشد طرح تقاطع نواب صفوی – بزرگراه کمربندی شیراز میزان بارش شهرهای فارس در سامانه بارشی اخیر اعلام شد 🎥 ترنم و طراوت باران در بیشتر نقاط فارس 🎥 جان دوباره آبشار فصلی دشت ارژن از ۸ اَبَـــر پروژه وعده داده شده چه خبر؟ 📷 پاییز رنگارنگ شیراز در باران آذرماه 📷 تصاویر هوایی زیبا از شیراز 📷 مجسمه سعدی شیرازی در شهر نانجینگ چین نصب شد باغ جنت به عنوان نخستین محل تجمعات قانونی در شیراز تعیین شد افتتاح باند دوم جاده ابوالحیات- دشت ارژن 📷 پیشرفت خط ۲ مترو شیراز / آبان ۱۴۰۱ ۵۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری می‌شود 📸 بزرگراه کوهسار / آبان ۱۴۰۱ 📸 شروع ساخت پروژه ۱۶۰۰ متری زیرگذر گویم 🎥 افتتاح تقاطع چندسطحی مدافعان سلامت در شیراز آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح حافظ شیراز 📷 گردهمایی خودروهای فولکس واگن 🎥 تصادف سه تانکر حمل سوخت در جاده جهرم – لار منجر به آتش‌سوزی شد

7

تقاطع طبقاتی گلشن در دهه فجر به بهره برداری می رسد

  • کد خبر : 38328
  • 24 آذر 1397 - 3:08

تقاطع طبقاتی گلشن در دهه فجر به بهره برداری می رسد

رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری در بازدید شهردار شیراز از پروژه تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت از پیشرفت ۸۵ درصدی این پروژه خبر داد و اعلام کرد: تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس کریم شکوهیان با تکیه بر آمار گفت: اعداد و ارقام نشان می دهد که پروژه از ابتدای کلنگ زنی در سال ۹۴ تا پایان سال ۹۶ تنها حدود ۳۲ درصد پیشرفت داشته اما از اردیبهشت ماه تا آذرماه ۹۷ میزان پیشرفت به ۸۵ درصد یعنی ۵۳ درصد پیشرفت در هشت ماه می رسد، آن هم در شرایطی که قیمت قیر، آهن و تمام ملزومات ساخت یک تقاطع سه سطحی که بزرگ‌ترین پروژه در حال اجرای شهر شیراز است به ناگهان چند برابر می شود.
وی با اشاره به حضور همزمان بیش از ۱۰۰ نفر کارگر در عملیات عمرانی پل گفت: این کارگرها در بیش از ۱۰ نقطه پل مشغول فعالیت هستند و پروژه از جبهه های مختلف در حال تکمیل است. با فعالیت فشرده کارگران و مهندسان جوان و توانمند سازمان عمران شهرداری شیراز تنها ۱۵ درصد از عملیات عمرانی تقاطع سه سطحی مطهری-امیرکبیر- رحمت باقی مانده است و این پروژه در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز افزود: در پروژه تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت از ۶۰۰ تن کابل جهت اجرای عرشه های تقاطع و ۷ هزار تن میلگرد استفاده شده و حجم عملیات بتن ریزی آن ۶۸ هزار متر مکعب است. برای این پروژه با طول مجموعا ۵ کیلومتر و ۳۰۰ متر، ۶۵ هزار متر مربع آسفالت انجام خواهد شد. پیش بینی می شود پروژه تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت با احتساب هزینه های جابجایی تاسیسات با هزینه ای بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان به اتمام برسد.
مهندس شکوهیان با بیان اینکه افتتاح تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت گره‌گشای ترافیک ورودی جنوب غربی شیراز از محور امیرکبیر خواهد بود، اضافه کرد: طراحی و اجرای پل به گونه‌ای بود که حتی یک روز هم خیابان امیرکبیر که یکی از محورهای اصلی شهر شیراز است مسدود نشد و تردد خودروهای عبوری در آن جریان داشت.

تقاطع طبقاتی گلشن در دهه فجر به بهره برداری می رسد

وی خاطرنشان کرد: این پروژه با هدف تکمیل یکی از شریان‌های اصلی رینگ درون شهری شیراز، روان سازی ترافیک، افزایش ایمنی تردد در کمربندی و کاهش زمان سفرهای درون شهری در حال ساخت است. تکمیل این پروژه به دلیل همجواری با بوستان جنت، اتصال چند شریان اصلی در محورهای شلوغ شهر و قرارگیری در ورودی شهر شیراز از سمت بوشهر، از اهمیت بالایی برخوردار است و افتتاح آن تحول بزرگی در بازگشایی و تسهیل ترافیک ورودی شهر شیراز، بلوار امیرکبیر و بلوار رحمت ایجاد می کند.
همچنین رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری شیراز در بازدید مهندس اسکندرپور از تقاطع باهنر- کمربندی میزان پیشرفت این پروژه را ۲۲ درصد دانست و عنوان کرد: تلاش داریم دو دهنه از پل را تا پیش از عید نوروز به بهره برداری برسانیم. در حال حاضر ۲۰ تیر از ۸۰ تیر مورد نیاز برای احداث این پروژه تولید شده است و طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده بود که پروژه دهه فجر سال آتی افتتاح شود اما با تاکید شهردار شیراز مبنی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی، تسریع در روند توسعه و عمران شهر و تأمین رفاه شهروندان سعی خواهیم کرد که در هفته دولت سال آینده پروژه را به افتتاح برسانیم.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز نیز در این بازدید بر ادامه روند توسعه و پیشرفت شهر شیراز تاکید کرد و افزود: به منظور تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی با مهندسی ارزش ،پروژه ها را طبقه بندی، هزینه های زائد را حذف و نقشه ها را به روز و اصلاح کردیم. از این رو امروز شاهد کیفیت بالای اجرای پروژه ها در سطح شهر هستیم و تا پایان سال ۹۸ پروژه های نیمه تمام عمرانی شیراز تکمیل می شوند.
مهندس آرگیو رویکرد مجموعه مدیریت شهری در خصوص اجرای پروژه های عمرانی را رویکردی علمی و تخصصی می داند و خاطرنشان می کند: در این رویکرد باید در رینگ های مرکزی و میانی شهر با اصلاح هندسی و استانداردسازی معابر کیفیت زندگی شهروندان را ارتقا دهیم و در رینگ های پیرامونی همچون کمربندی ها با احداث تقاطع های مختلف ایمنی عبور و مرور را افزایش دهیم .با این رویکرد امروز در شیراز ۸ تقاطع همچون مهدیه – امیرکبیر، باهنر – کمربندی، جوادیه و … در حال اجرا است.
وی انسان محوری را اصلی مهم در طراحی و اجرای پروژه های مختلف شهری دانست و گفت: در این راستا پروژه هایی همچون پردیس سینمایی و آمفی تئاتر جوان در محله کوزه گری، خانه محله، فرهنگسرا و … در حال احداث است و همچنین عملیات اجرایی سه پروژه پیاده راه حافظ، زندیه و مجموعه باغات قصردشت سال آتی آغاز می شود.

تقاطع طبقاتی گلشن در دهه فجر به بهره برداری می رسد

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، عملیات عمرانی تقاطع سه سطحی مطهری – امیرکبیر – رحمت را بسیار فنی و پیچیده اعلام کرد و گفت: پیشرفت این پروژه در شرایطی که قیمت اقلام موردنیاز چند برابر شد با همت و غیرت مهندسان و کارگران و تزریق مناسب اعتبار سرعت بالایی دارد.
پیشتر مهندس اسکندرپور شهردار شیراز اعلام کرده بود که پروژه های نیمه تمام عمرانی سرمایه شهر و شهروندان هستند. از این رو ۹۷ درصد از بودجه عمرانی سال ۹۷ این مجموعه به تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی اختصاص یافت و حالا می توان ثمره این نوع نگاه به پروژه های نیمه تمام عمرانی و تسریع در عملیات ساخت آنها را دید.
پروژه تقاطع سه سطحی مطهری- امیرکبیر – رحمت که بیش از پنج کیلومتر طول دارد، در حال حاضر از جمله بزرگترین طرح های عمرانی شهر شیراز و می توان گفت که از نظر ابعادی ۶برابر تقاطع بصیرت (پل معالی آباد) و ۲ برابر تقاطع میدان معلم است. اگر این روزها مسیرتان به بلوار امیرکبیر بیفتد، می توانید میزان پیشرفت این پروژه و عملیات اجرایی عرشه های آن را با چشم ببنید و شاهد بتن ریزی، انجام عملیات آسفالت، احداث گاردریل و … بزرگترین پروژه عمرانی شیراز باشید.

>
نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.
telegram
لینک کوتاه : https://shiraz1400.ir/?p=38328

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.