۹۶۰ تن ریل به ایستگاه راه آهن اقلید منتقل شد

مدیرکل راه آهن استان فارس با اشاره به انتقال ۹۶۰ تن ریل به ایستگاه اقلید نوید آغاز ریل‌گذاری این طرح از سمت اقلید در استان فارس را داد. به گزارش شیراز۱۴۰۰، غلامحسین ولدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اقلید، با اشاره به پروژه راه آهن اقلید – یزد اظهار داشت: طول مسیر اصلی راه آهن اقلید-یزد ۲۷۱ کیلومتر است که با بهره‌برداری از این طرح  قابلیت جابه‌جایی ۴ میلیون تن بار و بیش از ۲٫۵ میلیون مسافر فراهم می‌شود.

ولدی پیشرفت کل طرح را ۷۰ درصد ذکر کرد و گفت: این میزان پیشرفت شامل عملیات زیرسازی با پیشرفت ۹۴ درصد، عملیات روسازی با پیشرفت ۴۵ درصد و عملیات ایستگاه‌ها با پیشرفت ۲۰ درصد می‌شود.

وی افزود: زیرسازی مسیر تاکنون ۹۴ درصد پیشرفت داشته یعنی به عبارتی بیش از ۲۶۴ کیلومتر آن به سابگرید رسیده و آماده ریل گذاری است که بیش از ۵۵ درصد کل ریل مورد نیاز طرح توسط پیمانکار EPC طرح (قرارگاه خاتم الانبیا) خریداری شده است و در حال حاضر ۹۴ کیلومتر مسیر از سمت یزد ریل گذاری شده و ۳۰کیلومتر آن تا شهر مهریز استان یزد در شرف بهره‌برداری است.

مدیرکل راه آهن فارس با اشاره به انتقال ۹۶۰ تن ریل به ایستگاه اقلید نوید آغاز ریل‌گذاری این طرح از سمت اقلید در استان فارس را داد و بیان کرد: برای تحقق این هدف در صورت تامین ریل از طرف شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ۴۶۵۰ میلیارد ریال و در صورت عدم تامین۷۴۵۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: همچنین عمده اعتبارات مورد نیاز جهت خرید اقلام روسازی شامل ریل، تراورس، کابل فیبر نوری، تجهیزات ساختمانی مکانیکی و برقی ۱۱ ایستگاه مسیر است.

به گزارش تسنیم طرح راه آهن اقلید – یزد از طرح‌های مصوب سفر سال ۱۳۸۷مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به منطقه و به عنوان تکمیل کننده راه آهن شیراز – اصفهان و میان بر ریلی استان‌های بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد با استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *