انتقاد نماینده شیراز از همه چیز و همه کس!

سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰: یکی از دلایل اقبال مردم به جریان اعتدال – اصلاحات در آخرین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا عملکرد ضعیف و ناامید کننده جناح مخالف و مسوولان قبلی در این ۳ بخش بود. در فارس و شیراز روحانی بیشترین رای را در انتخابات ریاست جمهوری آورد، در انتخابات مجلس لیست امید نهایتا در دور دوم ۴ نماینده خود در شیراز را در بهارستان دید و سرانجام در انتخابات سال گذشته شورای شهر، ۱۲ نفر از لیست امید به ساختمان جدید شورای شیراز راه یافتند.

در این بین حسن روحانی رییس جمهور ایران پس از اینکه موفق به مهار تورم شد و با برجام توانست رونق نسبی به اقتصاد ایران دهد با ورود دونالد ترامپ، لغو برجام و سیاست های اشتباه داخلی که با بازگشت تحریمها همراه بود، مردم دستاوردهای وی را با گرانی چند صد درصدی از دست رفته دیدند و وضعیت اقتصادی بخش زیادی از جامعه دچار تلاطم جدی شد.

از نمایندگان شیراز در مجلس نیز خبر خاصی نمیرسد و مشخص نیست در طول ۳ سال حضور خود در مجلس چه دستاوردی برای شیراز داشته اند. نه اعتباری به دریاچه های خشک رسیده، طرحهای زیرساختی جدیدی شروع نشده، وضعیت اقتصادی استان نیز تعریفی ندارد و مانند دیگر نقاط کشور خشکسالی و مشکلات در استان سایه انداخته است.

شورای شهر نیز در طول بیش از یکسال حضور خود تاکنون نتوانسته نظر مساعد افکار عمومی را جلب کرده و باید در انتظار ماند و دید که تا پایان این دوره چه اقداماتی انجام خواهد شد.

در این بین و درحالیکه مردم در انتظار انتشار عملکرد نمایندگان و مسوولان هستند، برخی از نمایندگان و مسوولان خود منتقد وضع موجود می شوند! در آخرین دست از این اظهارات علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس به انتقاد از وضعیت استان پرداخت و اظهار داشت با تقسیم استان فارس به ۳ قسمت موافق است.

 

به گزارش ایسنا وی دوشنبه ۲۱ آبان در نشست هم اندیشی نمایندگان مردم شیراز در مجلس و شورای اسلامی شهر، با بیان اینکه به دلیل گستردگی استان و گرفتاری نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه، امکان جمع شدن همزمان آنها و اتفاق نظر پیرامون موضوعات مختلف فارس وجود ندارد، گفت: فارغ از اختلاف نظرهای دیدگاهی، با طرح تقسیم فارس به سه استان موافقم .

وی در خصوص گزینه قطعی استانداری فارس گفت: اگرچه در مجمع نمایندگان بر روی یک یا چند گزینه مشخص به جمع‌بندی نرسیده‌ایم اما بر بومی بودن استاندار اتفاق‌نظر داریم .این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: نگاه وزارت کشور، انتخاب گزینه غیربومی است که به نظر می‌رسد در این فضا فعلا استانداری فارس با سرپرستی اداره خواهد شد .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین حاشیه‌نشینی را یکی از معضلات و گرفتاریهای کشور دانست و گفت: هم‌اینک ۱۹ میلیون حاشیه‌نشین داریم که در حاشیه کلانشهر شیراز این مسئله به دلیل بافت شغلی جمعیت روستایی استان، کم آبی و خشکسالی پررنگ تر است .

وی با بیان اینکه مشکل اصلی امروز فارس بحث عدم سرمایه‌گذاری است، افزود: کسی در فارس احساس مسئولیت در این باره نمی‌کند و هر کسی به نوعی به دنبال تبصره و مصوبه برای ایجاد مشکل است، در حالی که سرمایه‌گذار امنیت می‌خواهد .

اکبری با بیان اینکه در بحث پیگیری تخصیص‌های اعتباری در بودجه ۹۸ نباید امیداورانه و خوشبینانه فکر کرد، افزود: دولت با توجه به حجیم و عیال وار بودن، منابعی در اختیار ندارد تا جایی که برای پرداخت کارمزد فروش اوراق سال گذشته از مجلس مجوز فروش اوراق گرفته‌ایم .

وی در حالی که از مشکلات و گرفتاریهای روستاها در حریم شهر شیراز سخن می‌گفت، افزود: باید برای رفع مشکلات همه با هم فکری کنیم، چون روستاهای واقع در حریم را نه بنیاد مسکن تحویل می‌گیرد و نه دستگاه دیگری از آنها حمایت می‌کند .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به توریسم سلامت و گردشگرانی که در این بخش وارد استان می‌شوند اشاره و اضافه کرد: امروز بخش اعظمی از توریسم درمانی فارس در اختیار دلالان است و هیچ مکانیزم نظارتی در این باره وجود ندارد .

اکبری خواستار شکل‌گیری یک نظام نظارتی با حضور دستگاههای متولی در این بخش به منظور ساماندهی صنعت توریسم درمانی شد. وی با انتقاد از اینکه فارس در هفته دولت پروژه شاخصی برای افتتاح نداشت، به گزارش‌های ارائه شده به نمایندگان مجلس در خصوص طرح “آمریکا برای فشار بر ایران با خروج از برجام” اشاره و عنوان کرد: یک تیم چند صد نفره به همین منظور مامور جمع بندی تاثیرات تحریم‌ها در آمریکا شده‌اند و هدف‌گذاری آنها شناسایی نقاط آسیب‌پذیر و افزایش فشارها از این مجراست، لذا در این فضا بنده با برخی تند‌روی‌ها در مجلس موافقم، چرا که پاسخ کلوخ‌انداز، سنگ است .

 

با توجه به صحبتهای این نماینده محترم مهمترین پرسشی پیش می آید این است که در طول این مدت شما نماینده محترم چه اقدامی برای رفع مشکل بیکاری، حاشیه نشینی، سرمایه گذاری، رونق توریسم درمانی، نبود پروژه های مناسب جهت افتتاح در هفته دولت و … داشته اید؟ لطفاً اقدامات و کارنامه کاری خود را منتشر کرده تا شهروندان شیرازی در این رابطه آگاهی پیدا کرده و با انصاف و دید درست به قضاوت بپردازند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. فرهاد

    مردم شیراز و استان فارس که نگین کشور است لیاقت مدیران لایق و کارآمد را دارند که متاسفانه در دهه های اخیر گرفتار دون ترین و نالایق ترین مسئولین شده اند

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *