وعده شهردار شیراز برای افتتاح پل گلشن به سرانجام می رسد؟

وضعیت پروژه پل طبقاتی گلشن در آبان ماه ۹۷

سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰: در تابستان امسال و در بازدید شبانه از پروژه بزرگ پل طبقاتی گلشن، مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در حاشیه این بازدید به جمعی از فعالان فضای مجازی شیراز قول داد که این طرح در بهمن امسال بطور کامل و بدون فازبندی به همراه نورپردازی و زیباسازی افتتاح شود اما اکنون در فاصله ۳ ماه تا رسیدن به این وعده حجم بالایی از کار باقی مانده است.

بخشهایی از عرشه ساخته نشده، فضای کارگاهی پروژه پابرجاست، محیط زیر عرشه نیاز به خیابان سازی و آماده سازی برای عبور و مرور خودروها دارد، آسفالت، نصب گاردریل و تیرهای چراغ برق انجام نشده و در مجموع هنوز فاصله نسبتا زیادی تا تکمیل این طرح وجود دارد.

براساس گزارش منتشر شده در وبسایت معاونت فنی و عمران شهرداری شیراز زمین کارگاه این طرح در یکم اسفندماه ۱۳۹۳ به پیمانکار آن ( سازمان عمران شهرداری شیراز ) واگذار شده و می بایست در مدت ۳۶ ماه تکمیل و ساخته می شد. که در زمان کلنگ زنی مسوولان وقت از تکمیل این طرح در بهمن سال ۹۶ خبر دادند. اما اکنون با گذشت ۹ ماه از وعده اولیه این طرح ۳۰درصد از پیشرفت برنامه ای عقب بوده و دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

آنطور که در گزارش مهرماه این پروژه اعلام شده بخشی از زمین طرح پس از تملک به دلیل جابجایی تاسیسات گاز هنوز به پروژه واگذار نشده، جابجایی ستون برق انجام نگردیده و از طرف شهرداری منطقه نیز آزادسازی و تخریب گلخانه و رستوران باغ جنت انجام نشده است.

اکنون باید منتظر ماند و دید که این طرح که چهارمین سال ساخت خود را سپری می کند چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد. آیا طبق وعده شهردار شیراز تمام و کمال به بهره برداری می رسد و یا بصورت فازبندی و نصفه نیمه زیربار ترافیک رفته و تکمیل آن وارد پنجمین سال ساخت خواهد شد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. سبحان

  پل بسیار بزرگی است ولی در زمان شهردار پاکفطرت و مدتی پس از عوض شدن شهردار، متوقف شده بود ولی من چندباری که از این مکان در هفته درمیشم این اواخر پیشرفت زیادی رو نسبت به قبل داشته ولی بازم فکر نکنم به طور کامل و با نورپردازی افتتاح شود.
  پل های زیادی هستند که سالهاست ساخته شده اند ولی نورپردازی ندارند

  پاسخ
 2. محمد

  اگر مشکل تملک داره این پل. احتمال اینکه به سرنوشت چپ گرد دلگشا، تقاطع غیر همسطح قصرالدش و تقاطع جام جم دچار بشه زیاده.
  البته اگر ناقص افتتاح نشه.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *