ادعایی عجیب و باورنکردنی: شیراز در زمینه حمل و نقل عمومی الگوی سایر شهرها است!

امین آل شمس؛ سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰: بی تردید بخش حمل و نقل عمومی شیراز یکی از مشکل دارترین بخشهای این کلانشهر است که به دلیل ناکارآمد بودن آن بخشی از شهروندان عطای استفاده از آن را به لقایش بخشیده و آن دسته از افراد استفاده کننده نیز از سر ناچاری استفاده کرده و رضایت چندانی از این سیستم ندارند.

از تعریف نشدن خطوط تاکسیرانی گرفته تا کمبود تاکسی در برخی از نقاط شهر بخصوص در ساعات ابتدا و انتهای شب، طولانی شدن روند ساخت خطوط مترو، نبود خطوط BRT، حرکت کند اتوبوسهای شهری و البته رانندگی نامناسب آنان از مشکلات مهم حمل و نقل عمومی شیراز است.
در این بین اما یکی از مسوولان در اظهارنظر عجیب ادعا کرده است که حمل و نقل عمومی شیراز الگوی سایر شهرها است. آنطور که پایگاه خبری شهرداری شیراز نوشته است مهندس ارزانی قائم مقام شهردار شیراز عنوان کرد: شیراز از جمله موفق ترین شهرهای ایران در زمینه حمل و نقل عمومی است و در سطح کشور به عنوان الگویی برای سایر شهرها شناخته می شود. وی در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز با اشاره به نوسازی بخش وسیعی از ناوگان اتوبوسرانی و ورود ۱۸۵ اتوبوس جدید به این ناوگان طی ماه های اخیر گفت: شیراز از نظر تعداد اتوبوس ها، امکانات و تجهیزات، نظم در ارائه خدمات و رعایت سرفاصله ها و … در میان شهرهای ایران سرآمد است.
برای اینکه ببینیم این ادعا چقدر صحت دارد، در فضای مجازی جست و جویی کردیم اما هیچکدام از مسوولان دیگر کشور از شهرهای کوچک گرفته تا بزرگ چنین موضوعی را مطرح نکرده اند، حال اگر بصورت حضوری مسوول شهر دیگری به جناب مهندس شهرمان گفته است که شهر شما الگوی حمل و نقل و ترافیک شهر ما است اعلام کند تا ما نیز بر خود بالیده و خرسند شویم!
اساسا شهری که به گفته رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر فاقد مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک است، ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی آن هوشمند و کارآمد نیست، فاقد سیستم اتوبوس brt بوده، پس از ۲ دهه تنها دارای یک خط مترو نصفه و نیمه بوده و نیمی از ناوگان اتوبوسرانی آن فرسوده است نمی تواند الگوی مناسبی برای حمل و نقل سایر شهرها باشد.
بهتر است مسوولان بجای چنین ادعاهایی که به احتمال زیاد دارای مرجع و منبع موثقی نیست و صرفاً برای بیان دستاوردهایی که وجود ندارد بیان می شود، به اقدامات عملی برای بهبود وضعیت ترافیکی شهر روی آورده و در عمل این موضوع را ثابت کنند نه روی حرفی که مشخص نیست مرجع این صحبت چیست؟!

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. ارباب

  این آقای مسئول بهتره یه نگاهی به شهرهایی کوچک تر از شیراز بیندازد
  شیراز رو با تهران و اصفهان و …. مقایسه نمیکنم
  رشت حداقل یه خط بی آر تی داره که از مرکز شهر خدمات رسانی می کنه اما شیراز هیچچچچ که هیچچچ

  پاسخ
 2. سبحان

  شیراز لیاقتش خیلی بیشتر از این مسئولین عزیز است که فقط حرف میزنند و ای کاش که یکی از این حرف ها درست بود
  شاید اگر به جای بالیدن بیهوده به خودمان کمی به نقاط ضعف نگاه میکردیم الان خیلی جلو تر بودیم
  امیدوارم یه روز این شهر به چیز هایی که لیاقتشو داره و به زیرساخت های کلانشهری دست پیدا کنه…
  واین حتی از خود شهروندان هم هست.به نظرم بهتر است در حفظ اتوبوس های جدید وارد شده بیشتر دقت کنیم تا اینکه اینها را هم تا ۲ ماه دیگر مثل قبلی ها کنیم
  جای تاسف دارد…

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *