چراغ سبز برای تخریب دسته یک تا ۳ باغهای شیراز؟

درحالیکه قرار بود باغهای دسته یک تا ۳ شیراز حفظ شود، یک مصاحبه نگرانی هایی را ایجاد کرده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰، نوذر امامی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز در گفت و گو با ایسنا گفته است: تغییر کاربری باغ‌ها در شیراز به ویژه در گروه یک تا سه باغ‌های قصردشت، به شرط تامین خواست و اراده مردم و حفظ فضای سبز انجام می‌شود.

وی با اشاره به تقسیم بندی باغ‌های قصردشت به پنج گروه و ممنوع بودن تغییر کاربری گروه یک تا سه در این تقسیم بندی و بنا بر مصوبه شورای عالی شهرسازی، گفت: البته در صورتی که طرحی مردمی وجود داشته باشد که به شهر کمک کند امکان موافقت با تغییر کاربری آن وجود دارد.

وی تاکید کرد که تغییر کاربری موقعیتی از باغ‌های گروه یک تا سه قصردشت را نمی‌توان نشان از بی‌مسئولیتی مدیران شهری دانست بلکه مسئولان مدیریت شهری در شیراز از روی احساس و با هدف رساندن منفعتی به شهر و شهروندان انجام شده است.

امامی در توجیه گفته خود بیان کرد: چه ارزشی دارد که باغی به مساحت ۱۰ هکتار داشته باشیم اما به دلیل ممانعت از تغییر کاربری خشک شود، در حالی‌که می‌توان با اجرای یک طرح دقیق نظیر پیاده‌راه یا طرح گردشگری حیات سبز فعلی آن حفظ و در واقع آن را اقتصادی کرد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز همچنین خاطرنشان کرد که هم‌اینک حدود ۷۰۰ هکتار باغ قصردشت شیراز، در گروه یک تقسیم بندی شده که قابلیت تغییر کاربری ندارد.
آنچه از این مصاحبه برمی آید تلاشهایی برای تغییر کاربری باغات رو به زوال شیراز است که رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا بهانه ساخت مجتمع گردشگری و یا باغ عمومی را مسیری برای تغییر کاربری این باغها عنوان کرده است! موضوعی خطرناک که می تواند به نابودی همین مقدار کم باقی مانده از باغهای شیراز منجر شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. فرهاد

  یکی از مراکز فساد شهرداری شیراز همین باغات قصرادشت هست که هر تیمی در راس شهرداری و شورای شهر قرار بگیرد برای بهره برداری خود از منافع باغات شروع به تغییر تراکم و تخریب باغات می کنند. مسئولین قضایی هم که کور و کر هستند متاسفانه

  پاسخ
 2. علی

  با سلام
  مدیر محترم سایت
  من چندین مرتبه از یکی از باغات شیراز واقع در محمودیه بازدید کرده ام و متاسفانه به حال خود رها شده و در حال خشک شدن میباشد. این باغ یکی از بزرگترین باغات شیراز میباشد که در زمان شهردار قبلی جهت احداث بزرگترین باغ خانواده شیراز خریداری شد اما اکنون مدت ۲ سال است به حال خود رها شده و نفسهای آخر خود را میکشد.لطفا مردم شیراز را آگاه کنید لطفا پیگیر این باغ که سرمایه شیراز است باشد.آدرس باغ محمودیه کوچه ۱۰ است.محصور بین خانه و باغات دیگر و در صورت تغییر کاربری هیچ احدی متوجه نخواهد شد.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *