بررسی المان ورودی های شیراز / قسمت اول : المان ورودی شرقی

سایت خبری تحلیلی شیراز۱۴۰۰: ورودی های هر شهر به نوعی بیانگر بخشی از آن چیزی است که در آن شهر در حال جریان است. چه از لحاظ زیباشناسی و ابعاد و چه از لحاظ مدیریتی و مهندسی. ورودی های اصلی شیراز می توان ورودی شمالی آن ( دروازه قرآن)، ورودی جنوب شرقی ( پل فسا و بزرگراه خلیج فارس )، ورودی غربی ( بلوار امیرکبیر ) و وروی شمالغربی ( بزرگراه دکتر حسابی ) دانست که بیشترین حجم ورود و خروج خودروها از این معابر صورت می گیرد. شیراز۱۴۰۰ قصد دارد در ۴ بخش جداگانه به بررسی وضعیت این ورودی ها خواهد پرداخت.
قسمت اول : المان ورودی شرقی
ساخت المان ورودی شرقی شیراز برروی خلیج فارس در سال ۱۳۹۱ آغاز شد و در سال ۱۳۹۵ به پایان رسید. این المان شامل نصب چند المان حجمی و طراحی برروی عرشه پل بود که ساخت مدت زمان عجیب ۴ سال زمان برد. المان ساخته شده شبیه به طرحهای ۳ بعدی ارایه شده بودند اما بنظر می توانست در وسعت بیشتری اجرا شده و تنها به پل بسنده نشود.
پل خلیج فارس نیز که این المان برروی آن ساخته شده دارای داستان عجیب تر بوده و ساخت آن نیز سالها طول کشید تا در نهایت این پل که جز تعهدات اداره راه و شهرسازی فارس بود به وسیله شهرداری شیراز تکمیل شود هرچند که لوپ جنوب غربی آن ساخته نشد. بلوار خلیج فارس نیز که بزرگراه شیراز - کوار را به میدان گل سرخ وصل می کند دارای برنامه مختلف بهسازی است که باید در انتظار ماند و دید که این طرح چه زمانی تکمیل می شود.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *