واگذاری ۲ مجتمع ایستگاهی مترو به سرمایه گذار / افتتاح ۲ ایستگاه در هفته دولت

۲ مجتمع ایستگاهی مترو به سرمایه گذاران واگذار شده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰، رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شیراز امروز صبح در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه برای تامین بخشی از مخارج ساخت مترو شیراز در برخی نقاط مجتمع های ایستگاه تعریف شده افزود: توافقنامه واگذاری ۲ مجتمع ایستگاهی میرازی شیرازی ( پل معالی آباد ) و احسان با سرمایه گذار به انجام رسیده است.
مهندس مرادی با بیان اینکه برای ساخت هر کیلومتر خط مترو با احتساب واگن، ابنیه و تجهیزات فنی به حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون دلار اعتبار نیاز است، گفت : برای تکمیل خط یک مترو شیراز به ۳۰۰ میلیارد تومان و بهره برداری کامل از خط ۲ مترو نیز به ۵۴۰ میلیون دلار اعتبار نیاز است که برای خط ۲ مجوز فاینانس به همین میزان دریافت شده اما دریافت آن زمان بر است.
وی در توضیح خطوط مترو شیراز اظهار داشت : ۲ ایستگاه غدیر ( فضل آباد ) و فرصت شیرازی در هفته دولت ( شهریور ماه ) افتتاح شده و تعداد ایستگاه های خط یک مترو شیراز به ۱۸ عدد می رسد و ایستگاه ستاد تا پایان سال و ایستگاه وکیل در سال آینده بازگشایی می شوند تا پرونده خط یک مترو شیراز در تکمیل ایستگاه ها بسته شود.
مرادی با اشاره به اینکه با حدود ۳۸۰۰ متر حفاری در خط ۲ مترو شیراز، دستگاه حفار به ایستگاه رحمت رسیده ادامه داد : این خط با ۱۵ کیلومتر طول دارای ۱۳ ایستگاه است که تلاش داریم در سال ۹۹ فاز یک این خط از میانرود تا پارامونت افتتاح شود. رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شیراز اظهار امیدواری کرد که عملیات اجرایی خط ۳ مترو شیراز که بعنوان تکمیل خط یک مترو و در ادامه این خط شناخته می شود در آینده ای نزدیک آغاز شود.
وی در پاسخ به سووال خبرنگار شیراز۱۴۰۰ درباره وضعیت واگنهای مترو شیراز گفت : در قرارداد اولیه تعداد ۱۰۰ واگن برای شهرهای تبریز، اصفهان و شیراز به چین سفارش داده و تحویل این کلانشهر گردید، تعدادی دیگر نیز به شرکت ایریکو در داخل سفارش داده شده که واگنها ساخته و قطعات فنی داخل واگنها در حال ترخیص از گمرک است که پیش بینی می شود تا پایان سال ۲ رام شامل ۱۰ واگن قطار نیز از این شرکت تحویل گرفته شود. مرادی با بایان اینکه برای رسیدن به هدوی استاندارد ۳ دقیقه ای در خط یک مترو به ۳۰ رام قطار معادل ۱۵۰ واگن نیاز است اظهار داشت: در قراردادی جداگانه با شرکت ایریکو نیز تامین ۲۷ رام قطار در دست اقدام است که با تحویل قطارهای مورد نظر به هدوی استاندارد در این خط خواهیم رسید.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *