اعتبارات پروژه تکمیل بزرگراه مولوی تامین می‌شود

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شیراز گفت: اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه‌ی بلوار مولوی تامین خواهد شد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایسنا نواب قائدی دوشنبه ۱۵مرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پروژه‌ی بلوار مولوی از اهمیت بالایی برخوردار است، اعتبارات پیش‌بینی شده آن را ۵۵ میلیارد ریال اعلام کرد .

وی گفت: با اجرای پروژه مولوی، خودروها از طریق بلوارهای مولوی، نصر و رسول اعظم به سمت دروازه قران هدایت شوند که این امر در کاهش ترافیک و کاهش عبور و مرور در نقاط مرکزی شهر نقش بسزایی دارد و با بهره‌برداری از این محور امیدواریم این پروژه با سرعت بیشتری اجرایی شود .

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر شیراز ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از مناطق روستایی با گذشت زمان به منطقه هفت ملحق شدند، عدم نظارت بر ساخت و ساز و عدم رعایت اصول مهندسی سبب ایجاد بافت روستایی این منطقه شده که شهرداری باید هزینه‌هایی در راستای تملک برخی محورها برای تعریض معابر و احداث پیاده روها پرداخت کند .

قائدی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به حوزه‌ی جدول کشی، لوله کشی، زیرسازی و آسفالت منطقه ۷ شهرداری شیراز، گفت: در راستای رفع نیازهای مردم منطقه با محوریت افزایش سرانه فضای سبز و بوستانها دربودجه ۹۷ پیش بینی‌های لازم انجام شده است .

وی همچنین خواستار توجه ویژه کمیسیون گردشگری و زیارت شورا به احیای دو اثر تاریخی قصر ابونصر و برم دلک شد و افزود: معاونت فنی و عمرانی و سازمان عمران شهرداری شیراز از هیچ کمکی در راستای رونق این منطقه و احیای این بخش گردشگری دریغ نمی کند .

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با بازدید از آثار تاریخی برم دلک، نقش برجسته هایی از احترام یک پادشاه به یک زن را شاهد بودیم که نشانگر احترام به بانوان در فرهنگ پیشینیان ما است .

قائدی با اشاره به حفظ و حراست اهالی محل از این آثار افزود: با احیای این محور و جلوگیری از تخریب این آثار نگاه شهروندان و گردشگران به این سمت متمرکز می‌شود که علاوه بر رونق این محدوده از نابودی این آثار تاریخی نیز جلوگیری می‌شود .

وی گفت: شورای اسلامی شهر شیراز نگاه ویژه‌ای به پروژه‌های منطقه ۷ دارد زیرا مردم ساکن در این منطقه نیاز به کمک و خدمات بیشتری دارند .

عضو شورای شهر شیراز خاطر نشان کرد: نبود مراکز تجاری بزرگ در منطقه ۷ سبب مراجعه شهروندان به نقاط مرکزی شهر و ایجاد ترافیک در این نقاط شده است که شهرداری با کمک بخش خصوصی باید در راستای ایجاد مراکز تجاری در محدوده‌ی مناطق کم برخوردار گام بردارد تا مکانی برای خرید وهمچنین مکانی برای تفریح به صورت شهربازی برای شهروندان باشد .

قائدی از پیش‌بینی ایجاد مراکز تجاری در بودجه سال ۹۸ خبر داد و گفت: به منظور دسترسی آسان شهروندان، ساخت مراکز تجاری در خور شأن مردم این منطقه در دستور کار قرار می‌گیرد .

وی تصریح کرد: با توجه به کمبود نقدینگی، مجموعه شهرداری منطقه ۷ ، به جای استفاده از موزاییک در پیاده روها در برخی از محورها از بتن استفاده کرده است که باید به مسیر حرکت نابینایان در این مکان ها نیز توجه ویژه شود .

عضو شورای اسلامی شهر شیراز از پروژه بلوار اتحاد به عنوان یکی دیگر از پروژه‌های این منطقه یاد کرد و گفت: با اجرای پروژه‌های بلوار اتحاد و مولوی و استقبال مردم به ساخت و ساز در این منطقه تغییرات خوبی در حوزه شهر سازی انجام می‌شود .

 

قائدی گفت: سعی ما بر این است در راستای عدالت اجتماعی و تزریق بیشتر نقدینگی و بودجه در این منطقه گام برداریم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *