وعده ای جدید برای آزادراه شیراز اصفهان : ۱۳۹۹!

امین آل شمس؛ سایت خبری – تحلیلی شیراز۱۴۰۰: داستان ساخت، تکمیل و افتتاح آزادراه شیراز – اصفهان کم کم درحال تبدیل به داستانی طولانی و خسته کننده است که مسوولان گاه به گاه به آن سر زده و جدا از اینکه این بازدید کی و چه تاریخی انجام شده باشد یک تاریخ که مربوط به آینده ای نزدیک (!) است برای افتتاح آن اعلام میکنند. نکته جالب توجه اینکه در طول سالهای اخیر و باگذر زمان این آینده نزدیک هیچگاه نزدیک تر نشده و برای مثال این آینده نزدیک در سال ۹۵، ۲ سال بعد بوده، سال ۹۶ به همچنین و اکنون در سال ۹۷ اینجنین است.

در آبان ۱۳۹۵، سعید محمدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با پایان رسیدن قطعه هفتم آزادراه شیراز ـ اصفهان در سال ۱۳۹۷ این محور مواصلاتی به بهره‌برداری می‌رسد. در دیماه همین سال نیز، افشانی استاندار فارس در مراسم کلنگ زنی قطعه هفتم خبر افتتاح این پروژه در هفته دولت امسال یعنی کمتر از ۲ ماه دیگر داد.

اما اسماعیل تبادار استاندار فارس، حدود ۱۰ روز پیش و در آغاز عملیات بهسازی باند برگشت محور شیراز – دشت ارژن در گردنه چهل چشمه کازرون ابراز امیدواری کرد که آزادراه شیراز – اصفهان تا پایان سال جاری به بهره برداری رسد در غیر این صورت این طرح در نیمه نخست سال ۹۸ افتتاح خواهد شد!
با در کنار هم قرار دادن این صحبت ها و عدم اجرای تونل و تقاطع اتصالی قطعه ۷ به بزرگراه شیراز – سپیدان، می توان خیلی راحت متوجه شد که این پروژه هنوز راهی نسبتا طولانی تا افتتاح در پیش دارد تا اینکه با مصاحبه یکی از مقامات مسوول این پیش بینی به حقیقت پیوست و مشخص شد که هیچ برنامه زمان بندی مشخصی برای افتتاح و تکمیل این پروژه که عمری نزدیک به یک دهه دارد، وجود نداشته و در صورت وجود هم عملیاتی نمی شود.

آنطور که خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی به خبرگزاری ایسنا گفته است، “می‌توان انتظار داشت که این طرح یا در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۸ یا در سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری برسد!” وی افزوده : “این پروژه مهم که با طول ۲۲۵ کیلومتر طولانی‌ترین آزادراه در حال ساخت کشور به شمار می‌رود، خوشبختانه به مرز پیشرفت ۷۰  درصدی در عرصه زیرسازی رسیده و بیش از ۱۰۰ کیلومتر آن در زیرسازی کارشان به پایان نزدیک شده است.”
حال چگونه است که تنها در حدود ۱۰ روز از مصاحبه استاندار که زمان افتتاح این طرح را پایان امسال و یا ابتدای سال آینده پیش بینی کرده، معاون وزیر راه افتتاح این طرح را پایان امسال آینده و یا ابتدای سال بعدتر پیش بینی کرده است. موضوعی که نشان می دهد که شیرازیها و استان فارسیها فعلا نباید به بهره برداری از این طرح در آینده ای نزدیک امیدوار باشند!

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *