۷۰ درصد حجم مخازن سد‌های فارس خالی است

معاون بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: ۷۰ درصد حجم مخازن سد‌های فارس آبی برای برداشت ندارند. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صداو سیما مرکز فارس صالح جهرمی، با اشاره به این که ۲۰ درصد مصرف آب استان از آب‌های سطحی تامین می‌شد گفت: عمده رودخانه‌های فارس بیش از ۸۰ درصد دچار خشکیدگی شده اند.
وی ادامه داد: در نتیجه سد‌های استان نیز دچار مشکل شده و ۷۰ درصد مخازن آن‌ها خالی است. معاون بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: حجم ذخیره آب ۹ سد در حال بهره برداری فارس بیش از ۳ میلیارد متر مکعب آب است که در حال حاضر به یک میلیارد و ۱۸ صدم درصد یعنی حدود ۳۰ درصد رسیده است.
به گفته وی وقوع خشکسالی‌های مستمر از سال ۱۳۸۶ تاکنون، تغییر اقلیم، تغییر الگوی بارش‌ها و برداشت بی رویه آب، از جمله دلایل عمده کاهش جریانات ورودی به سد‌ها بوده است.
صالح جهرمی شهروندان را به صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف آب دعوت می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد همچنان صرفه جویی در مصرف آب را در زندگی خود سرلوحه قرار دهند و آن را به عنوان یک فرهنگ به فرزندان خود منتقل کنند.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *