لزوم تسریع در احداث خط دوم مترو شیراز با فروش اوراق مشارکت

تامین منابع مالی پروژه های قطار شهری در نشست تخصصی شهردار شیراز با سازمان برنامه و بودجه کشور و استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. به گزارش شیراز۱۴۰۰، در نشست تخصصی که به منظور بررسی شیوه های تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه های قطار شهری شیراز با حضور مهندس رحمانی رییس عمران شهری و روستایی سازمان برنامه و بودجه کشور، مهندس تاجگردون رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، مدیران سازمان حمل و نقل ریلی و به ریاست شهردار شیرازبرگزار گردید، بر ضرورت تکمیل خط ۲ متروی شیراز تأکید شد.
مهندس اسکندرپور ضمن اشاره به ضرورت تکمیل خط ۲ در راستای رفاه حال شهروندان فهیم شیراز، مجوز انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را ضامن تحقق این مهم برشمرد. وی با بیان اهمیت راه اندازی این خط در سرنوشت شهروندان به ویژه در مناطق پرجمعیت جنوب شهر، تأمین اعتبار مورد لزوم این پروژه از هر روش ممکن را درخواست فوری شهرداری شیراز عنوان کرد.
مهندس مرادی رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شیراز در این نشست بر ضرورت و نقش اثرگذار خط ۳ به عنوان طرح توسعه خط یک متروی شیراز در وضعیت ترافیک شهر و رفاه هرچه بیشتر شهروندان تأکید و افزود: برای تکمیل و راه اندازی خط ۲ در یکی از ترافیکی ترین شریانهای شهر و نیز آغاز عملیات عمرانی خط ۳ به عنوان طرح توسعه خط یک، نیازمند افزایش تخصیص اعتبارات در سال ۹۷ و اخذ مجوز انتشار ۷۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت هستیم. گفتنی است مهندس رحمانی و هیأت همراه پیش از این جلسه از عملیات عمرانی و پیشرفت های صورت گرفته در خطوط یک و ۲ متروی شیراز بازدید کردند.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *