غار جهانی شاپور بهسازی می شود

یکی از اسرارآمیزترین غارهای ایران که درحال حاضر در فهرست یونسکو قرار گرفته و به جاذبه گردشگری شهر کازرون هم تبدیل شده غار شاپور است،غاری که قدمتش مشخص نیست اما وجود مجسمه شاپور ساسانی که حدود هزار و ۸۰۰ سال قبل در این محل ساخته و نصب شده است، نشان می دهد که این غار بیش از ۲۰ قرن قبل مورد توجه مردم منطقه بوده است .غاری که هم اکنون برای رسیدن به آن باید از ۲۵۰ پله بالابروید.

غار شاپور به دلیل وسعت و زیبایی اش همچنین وجود مجسمه سنگی شاپور یکی از پادشاهان ساسانی همواره به عنوان اسرارآمیز ترین غار ایران از آن یاد می شود زیرا برای بسیاری از کارشناسان حوزه میراث فرهنگی و فعالین حوزه گرشگری جای ابهام است که چطور در ۱۸ قرن قبل مجسمه ای از سنگ و آن هم با عظمتی وصف ناپذیر در ورودی غار ساخته شده است که مانند نگهبانی در این محل همچنان استوار قرار گرفته است. هرچند که با گذشت زمان این مجسمه دچار آسیب های متعددی شده به طوری که قسمتی از دست و بدنه و حتی چهره مجسمه با آسیب های جدی همراه است اماچیزی از زیبایی آن کم نشده است. بنابر این گزارش غار شاپور به همراه مجسمه شاپور در حال حاضر به یکی از جاذبه های گرشگری شهرستان کازرون تبدیل شده است و به گفته رییس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری این شهرستان امسال مسیر دسترسی به غار تاریخی شاپور در راستای اجرای طرح های گردشگری بهسازی می شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *