بازدید بیش از 5 میلیون گردشگر از اماکن تاریخی فرهنگی فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس مدعی شد که بیش از 5 میلیون گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی و فرهنگی این استان طی سال 96 بازدید کرده‌اند.

مصیب امیری گفت: تعداد 5 میلیون و 10 هزار و 94 گردشگر ایرانی و خارجی طی سال 96 از اماکن تاریخی و فرهنگی تحت مدیریت این اداره در فارس بازدید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سال 96 در مقایسه با سال قبل از آن 10 درصد رشد بازدید کننده را شاهد بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: از تعداد کل بازدیدکنندگان 4 میلیون و 584 هزار و 903 نفر ایرانی بوده‌اند.

امیری تعداد گردشگران خارجی که سال 96 از مراکز تاریخی و فرهنگی فارس بازدید کرده‌اند را 425 هزار و 191 نفر اعلام و اضافه کرد: گردشگران خارجی عمدتا از آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و چین به ایران سفر کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: سال گذشته هم مجموعه‌ تاریخی فرهنگی حافظیه با 1 میلیون و 481 هزار و 719 نفر بیشترین تعداد بازدید را به خود اختصاص داده است.

امیری تصریح کرد: بعد از حافظیه، مجموعه تاریخی فرهنگی سعدی با 913 هزار و 869 نفر، میراث جهانی تخت جمشید با 913 هزار و 515 نفر، ارگ کریم خان زند با 520 هزار و267 نفر و مجموعه جهانی پاسارگاد با 405 هزار و 612 نفر بازدید کننده، در رده‌های بعدی قرار دارد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

5 نظر

  1. Yasin

   چند سال هست که حرفش هست و تا الان که هیچ اتفاقی نیفتاده فکر نمیکنم هیچ وقت درامدش مستقیما به خود شیراز و حافظیه اختصاص پیدا کنه، نهایتا یه بودجه نصفه نیمه بهش اختصاص بدن

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *