ساخت و تعمیر بخشی از تجهیزات صنعت نفت در شهرک صنعتی فارس انجام می شود

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس، با اشاره به ظرفیت های موجود این شهرک در بخش طراحی و ساخت تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی گفت: ساخت و تعمیر بخشی از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در این شهرک انجام می شود.

شهرام کمال زاده،معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ ،شهرام کمال زاده،در حاشیه آیین اختتامیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی شیراز در گفتگو با ایرنا افزود: ساخت بسیاری از تجهیزات ثابت،‌ سنگین و دوار صنعت نفت، ساخت مبدل های حرارتی و‌ کولرهای هوایی از جمله فعالیت هایی است که به همت متخصصان صنعت استان فارس انجام شده است.
وی بیان داشت: همچنین تعمیر، نگهداری و ارائه خدمات هلی کوپتری به سکوهای دریایی برای نخستین بار در خاورمیانه توسط یکی از محورهای صنعتی فعال در شهرک صنعتی شیراز صورت گرفت.
کمال زاده گفت: برخی از طراحی ها و ساخت تجهیزات صنعت نفت که توسط واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز انجام می شود، در کشور و حتی خاورمیانه منحصر به فرد است.
او افزود: وجود تعدادی از واحدهای فعال و شاخص سازنده تجهیزات صنعت نفت در شهرک های صنعتی استان فارس، شرایطی را مهیا ساخته تا این استان به عنوان یکی از مهمترین قطب های کشور در حوزه نفت و گاز مطرح شود.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس بیان کرد: نزدیکی و همجواری استان فارس به پارس جنوبی نیز ظرفیت مناسبی برای مبدل شدن این استان به یکی از مهمترین قطب های طراحی و ساخت تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی فراهم کرده است.
کمال زاده گفت: شرکت شهرک های صنعتی فارس، ظرف سه ماه گذشته مبادرت به راه اندازی مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی با محوریت صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کرد.
او اظهار داشت: مرکز یاد شده، موضوع شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های صنایع استان درحوزه های طراحی و ساخت تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی و ایجاد ارتباط موثر بین این واحد ها با پیمانکاران بزرگ صنعت نفت را در دستور کار خود قرار داده است.
وی در بخش دیگری از مطالب خود گفت: ۲۸ درصد از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی فارس که شامل بیش از ۷۴۰ واحد تولیدی، صنعتی و صنفی است در بخش صنایع فلزی فعالیت دارند.
به گفته کمال زاده، تولیدات شماری از این واحدها در کشور و حتی جهان منحصر به فرد است.

 

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *