سرمایه گذاری اتریشی ها برای ساخت ۴ نیروگاه خورشیدی در استان فارس

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس خبر از توافق اتریشی ها با مدیران استان برای ساخت ۴ نیروگاه خورشیدی در این استان داد.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ و به نقل از خبر جنوب بابک دایی اظهار داشت: در این هفته هیات سرمایه گذاری اتریشی به فارس آمدند که این هیات ترکیبی از کنسرسیوم شرکتهای اروپایی از کشورهایی همچون اتریش، آلمان و فرانسه بودند و قائم مقام این کنسرسیوم، بانویی ایرانی بود اما دفتر اصلی آن ها در اتریش است.
وی بیان داشت: این هیات که علاقه خاصی به شیراز و فارس دارد مدتها پیگیر سرمایهگذاری در این استان بود که خوشبختانه برای ساخت ۴ نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری ۹۵ میلیون یورویی به توافق رسیدیم.
دایی اظهارداشت: نیروگاه های مذکور شامل دو نیروگاه ۱۰ مگاواتی و دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی است که جمعاً ظرفیت ۷۰ مگاواتی خواهند داشت.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی فارس با بیان این که مکان اجرای این طرح ها در ایزدخواست آباده است افزود: فردا این هیات برای بررسی اراضی پیشنهادی بازدیدی از آن منطقه خواهند داشت.
وی گفت: این هیات اعلام کرده اند با تخصیص زمین ظرف مدت ۷ ماه نیروگاه را راه اندازی و انرژی تولیدی را به شبکه سراسری برق متصل خواهند کرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *