سرمایه گذاری اتریشی ها برای ساخت 4 نیروگاه خورشیدی در استان فارس

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس خبر از توافق اتریشی ها با مدیران استان برای ساخت 4 نیروگاه خورشیدی در این استان داد.

به گزارش شیراز 1400 و به نقل از خبر جنوب بابك دايي اظهار داشت: در اين هفته هيات سرمايه گذاري اتريشي به فارس آمدند كه اين هيات تركيبي از كنسرسيوم شركتهاي اروپايي از كشورهايی همچون اتريش، آلمان و فرانسه بودند و قائم مقام اين كنسرسيوم، بانويي ايراني بود اما دفتر اصلي آن ها در اتريش است.
وي بيان داشت: اين هيات كه علاقه خاصي به شيراز و فارس دارد مدتها پيگير سرمايهگذاري در اين استان بود كه خوشبختانه براي ساخت 4 نيروگاه خورشيدي با سرمايه گذاري 95 ميليون يورويي به توافق رسيديم.
دايي اظهارداشت: نيروگاه هاي مذكور شامل دو نيروگاه 10 مگاواتي و دو نيروگاه 25 مگاواتي است كه جمعاً ظرفيت 70 مگاواتي خواهند داشت.
مدير كل امور اقتصادي و دارايي فارس با بيان اين كه مكان اجراي اين طرح ها در ايزدخواست آباده است افزود: فردا اين هيات براي بررسي اراضي پيشنهادي بازديدي از آن منطقه خواهند داشت.
وي گفت: اين هيات اعلام كرده اند با تخصيص زمين ظرف مدت 7 ماه نيروگاه را راه اندازي و انرژي توليدي را به شبكه سراسري برق متصل خواهند كرد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *